Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magas a 10 literes átlag...

Magas a 10 literes átlag fogysztás egy 1.6-os Fiat bravonak úgy, hogy 70%-ban városban és télen vezettem?

Figyelt kérdés
Gondolkodom,hogy tavasszal veszek egy fogyasztás csökkentő ketyerét,bár minden bozonnyal akkor már jobb lesz alapból a fogyasztása.

2013. febr. 9. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1999 Mercedes-Benz CLK Automata 2.0-es 136 lóerős autómnak van így télen városban 10, nagyon max 11 literes fogyasztása, szóval ott valami nagyon nincs rendben!
2013. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fogyasztás csökkentő semmit sem ér.

Autószerelővel nézesd meg, ha rég voltak szűrők cserélve meg az olaj, akkor nem ártana.

Mióta vezetsz?

Keresztapám autószerelő és gyakorta jönnek hozzá fiatal, kezdő jogsisok, hogy magas a fogyi. Persze, hiszen nem figyel még ezekre a dolgokra.

Sokat motorfékezz, ne üresben gurulj! Az 5-öst is használhatod nyugodtan városban, benzines autónál 1-2 perc melegítés elég, utána lacsony fordulattal el lehet indulni. Próbálj úgy vezetni, hogy minél kevesebb megállás legyen, hiszen a legnagyobb fogyasztás akkor keletkezik, amikor azt a nagy bodét meg kell mozdítani.

Kérlek ne vedd kioktatásnak, én segíteni szerettem volna!

Ha nagyjából ügyelsz ezekre és finoman közlekedsz, de a fogyasztás nem változik akkor tényleg irány a szervíz. Én otthon kezdenék egy gyertyacserével.

2013. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szántóvető ***** válasza:

erősen évjáratfüggŐ:

[link]

[link]

2013. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
ugyanaz a LE de 2x annyi a nyomaték,tényleg fejlődik a járműipar.
2013. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A multijet már turbós, azért ugrott nagyot a nyomaték.

A 10 liter tényleg kicsit magas, bár a Bravo/Brava amúgy sem egy ultratakarékos autó. Ahogy írták, nézed meg szerelővel, mert egy garnitúra szűrőcsere, meg pár apróság többet ért, mint akármelyik fogyasztáscsökkentő vacak.

2013. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
Amit linkeltem mjet az dízel tehát nem mérvadó.
2013. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Km szerint számoltad? Vedd bele azt is, hogy amikor állsz a piros lámpánál, akkor is fogyaszt az autó, akkor már 9 liternél járunk. Guminyomást is érdemes megnézni, 1 bar nyomáskülönbség, már több mint fél literes többletfogyasztást produkálhat, most vagyunk 8.5 liternél. Magánvéleményem, hogy nem rossz az autód, mert ha valami gondja lenne, akkor jelentősen többet enne. Egy 8-9 literes fogyasztás, egy 1.6-os autónál meg teljesen rendben van.
2013. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szántóvető:

én meg elnéztem, a T-Jetre gondoltam:

[link]

2013. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 7-es megválaszolta a lényeget. Még annyit, hogy ne taposd a gázt, hanem finoman gyorsulj..az is 2 liter...

Az autód jó, te változtass.

2013. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olaj most volt cserélve,szűrővel együtt, városban csak 5-ösben megyek,fékezésnél motorféket használok,hiszen akkor 0 a fogyasztás és próbálom nem megállítani az autót,mivel álló helyzetből 700x több a fogyasztás, mint guruló helyzetből való gyorsításkor. Szóval mindent megteszek az alacsony fogysztás értelmében,kivéve, hogy ha előzni kell,akk nem fogom vissza magam és kipörgetem, ha kell.
2013. márc. 11. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!