Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra vagy Renault Clio?...

Opel Astra vagy Renault Clio? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy Opel Astra F-em (2001 évj, még 1év 3hónap müszaki ) . amelyre most jött el az idö hogy költeni kell. Kell bele 4uj gyertya, uj fekbetétek,uj vezérmüszij, olaj, a futómüvet is meg kell nézetni (elkezdett rázni,néha kanyarban rángat), és egy uj akkumulátor. Valamint szeretnék rakatni bele elektromos ablakemelöt. Ja, és a kp-zár is megkergült, a hátsók hol zárnak/nyitnak hol nem. Ez becslésem szerint közel 100ezer forint lenne, ha a gömbcsuklókat is cserélni kell ami elég valószinü.


Egy kollégám viszont most árulja a Clio-ját (2003mas évjárat, tavaly augusztusi müszakival), 320ezerért, az átirást megusznám mert üzembentartói szerzödét kötnénk. Ebben frissek a fékbetétek, erös az aksi, távir. kp.i záras, motoros ablakemelös, jó a futómü (kipróbáltam) és 4alufelnit is kapnék hozzá.


Költsek az Astára (és akkor egy nagyrészt vadiuj alkatrésszel rendelkezö autóm lenne) , vagy adjam el és legyen a Clio?



2013. febr. 12. 19:47
1 2
 1/15 anonim válasza:
Milyen az astrád kasztnija ? 11 éve opel(vectra) tulajdonosként tudom hogy ez betegség az opeloknál,ha még nem kell kasztnizni,maradj meg az astránál.
2013. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4 gyertya, fékbetétek (elöl tárcsa, hátul dob), vezérműszíj-szett kb. 25-35000 Ft, olaj és szűrők típustól függően 8-12000. Első lengőkar gömbfej 1600. Én inkább rákölteném az Astrára amit kell.
2013. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi hogy irtatok!


Geribá, a kasztinja speciel kifejezetten szép, nem elhanyagolt! Egy horpadás van a jobb elsö sárvédön, de ettöl eltekintve semmi komoly!


Második válaszoló: és az elektromos ablakok utólagos beépitésére tudsz árat mondani?

2013. febr. 12. 20:20
 4/15 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen az Astrára költenék. Utólagos elektromos ablak : [link]
2013. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi!


Csak tudjátok azon gondolkodtam , hogy minek költsek az Opelra 100-at, ha a Clioban minden olyan benne van amit az Astrába kell venni. Kb ugyanannyiért el tudnám adni, amennyibe a Clio kerül, akkor miért dobjak ki 100ezret az ablakon.


De ha hülyeség amit irtam, gyözzetek meg :)

2013. febr. 12. 20:30
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Abszolút a Clio mellett voksolok,5évig csak rönókat javítottam,jó kis kocsik,az opel full fapad egy cliohoz képest,megbízhatóságra mind2 kocsi jó egyébként,a clio futóműve kényesebb de sokkal jobb.rohadni nem szokott amíg nem sérül és nem trógerolják.
2013. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 gomzoli ***** válasza:

A saját jól bevált kocsidat ismered, minden zörrenését észreveszed, és azt is tudod, mi a baja, meg azt is, hogy mi minden jó rajta. Jól behatárolható összegért az összes hibáját meg tudod csináltatni. Ez eddig egy fix, kiszámítható történet.

De tegyük fel, megvennél egy szintén közel 10 éves Clio-t, ami kissé jobb felszereltségű ugyan, de nem ismered a kocsit. Akár kolléga, akár idegen, lehet jóhiszemű is, amikor azt mondja, a kocsinak semmi baja, de lehet, hogy nem az. Nem akarok itt a francia autók ellen uszítani, de nem zörög az avar, ha a szél nem fújja. Tehát egy 10 éves Clio is tud egyik napról a másikra olyan dolgokat produkálni, hogy a lélegzeted eláll. Ez teljesen zsákbamacska. Ezzel szemben van egy már meglévő, jól ismert autód.

Én maradnék az Astránál.

2013. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, egyik sem katasztrofális probléma. Gyakorlatilag mind kopó-fogyó alkatrész cseréje. Ezt ha nem pont most, de egy-két éven belül a Cliora is rá kell költened.

Én sem cserélnék.

2013. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 13. 15:38
 10/15 anonim ***** válasza:

Mint írták ,maradj az Astrában ...

Legalább rendbe teszed ...

A Clio egyenlőre zsákbamacska is lehet ,akár a gatyád megy több részletben (hozzá teszem ki lehet fogni jót )

2013. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!