Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibakód kiolvasás/törléshez...

Hibakód kiolvasás/törléshez milyen eszközt vegyek? (OBD 2)

Figyelt kérdés
Suzuki Swifthez kellene, 2003-as évjárat. OBD 2-es csatlakozó. Laptoppal vagy mobillal(Bluetooth) szeretném használni. Nem tudom hogy pontosan mi az a mi teljesen jó hozzá, és megbízható is.

2013. febr. 17. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

A szoftvered is megvan hozzá?

Mert a hibakód olvasás/törlés nem csak abból áll, hogy összedugjuk az autót a mobiilal vagy a laptoppal!

2013. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom. Mobilra a torque nevű program, gépen meg több is van nekem. Elvileg adnak hozzá cd-t, nem?...
2013. febr. 17. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:

nem feltétlen kell hozzá


a suzukit nem vágom, de nekem a corsánál ki lehet a pedálok nyomkodásával villogtatni a hibakódot.. aztán a hibás alkatrész cseréje, majd az aksiról sarut levenni... hibakód törlődik és kész :D

2013. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Minek fektetnél bele összeget ,ami valamire jó az min 60-ezer ...

ha néha olvastatnod kell kb 3-4 ezer ft ...

Ésszerűbb ....szerintem

És tévhit ,hogy megmondja a hibát ,irányvonalat ad legtöbb esetben (már amit lát )

2013. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom h Suzukinál működik-e az aksis dolog mert elvileg a memóriájába benne marad és ha nem törlöd ki ugyan úgy kijelzi ha már megszűnt a hiba. Meg nem véletlenül jelzi h van vmi baj :)


Gondoltam mivel 10éves a kocsi gyakrabban fognak a hibák jelentkezni és ha tudom h nagyjából mi a baja akkor azt 4-5 ezer forintot megspórolom a kiolvasáson. Egy ilyen gép 12-20 ezer között mozog, ha a kocsi 3x kijelzi akkor az már majdnem 15 ezer forint. Igaz a hib ettől még nem oldódik meg, de tudom h mi a baja.

2013. febr. 17. 19:57
 6/8 anonim válasza:
ELM27 -es Bluetooth OBD II-es kütyüm nem csatlakozott Androidon futó Torque Pro-val. Szerintem ez a kocsi még nem teljesíti maradéktalanul az OBDII-es szabványt. (Suzuki Swift 2002-es évj.)
2013. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia. Az említett ELM327 bluetoothos eszköz olcsó, működik nekem is van kiírja a hibát törölni is lehet, valós idejű adatokat nézni. Ez a legalapabb legbutább interfész de erre jó. Viszont az tévhit ha azt hiszed neked meg fogja ez mondani, hogy a xy alkatrész a hibás. Azt fogja beíri hibának amit a szenzorok érzékelők neki küldenek. Pl egy újabb dízelnél beírja hogy részecskeszűrő nagy nyomáskülönbség. Nem az érzékelő rossz. Hanem tele van korommal a részecske szűrő. Tehát a hibakódokat és a hozzá tartozó szöveget értelmezni kell, át kell látni mi mivel függ össze. Nem hiába tanulom 2 évig ezt a szakmát. Egy másik példa: dízel autó porlasztó hibát ír van amikor jó van amikor nem megáll vele az autó. Hiba kiolvasva porlasztó hibát ír. És nem az volt a rossz. De ez csak hosszas méregetések után derült ki. Végül a motorvezérlő volt a ludas.


Félretéve a rizsát jó ha valaki otthon magának ki tudja olvasni, de nagyon sok pénzt el lehet fecsérelni a hibás értelmezéssel.


Másik: vannak hibák amik törlődnek akksi levétellel de van amit csak számítógépesen lehet törölni.

2014. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Naimal válasza:

Sziasztok!


Nekem 2002-es Suzuki Swifthez kellene, OBD csatlakozóval rendelkezik, csak nem tudom, hogy milyen olvasó és program kell hozzá?

2019. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!