Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le szeretném mostni a szélvédő...

Le szeretném mostni a szélvédőt. De életembe nem csináltam még. Milyen szer kell hozzá?

Figyelt kérdés

Mindig csak az autóban lévő spriccelős izét hasznbáltam, ha koszos lett a szélvédő. Most van ilyen abnlak lehúzó nyeles izém. És le szeretném mosni a szélvédőt. De nincs autó samponom, meg semmi. Ehhez jó az olyan szer amivel az ablakot szokták a házakban tisztítani? Azt felhigítom egy vödör vízzel, és kész?

Vagy hogy kell?

Bocsi kicsit béna vagyok az ilyenekhez... :)



2013. febr. 20. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez most komoly kérdezd meg anyukádat hogy takaritja az ablakot!

Használj ablaktisztitót

én ecetes vizel mosom ujságpapiral törlöm ha meg épp nincs autósampon jó a folyékony szappan egy kis domestosal hogy bacimentes legyen az autó

2013. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
bevizezed a szélvédőt,fogsz 1 rongyot vagy egy sárga színű szivacsot,öntesz a szélvédőre az első mosogatószerből ami a kezed ügyébe akad a konyhában,áttörlöd a szélvédőt és mehet rá a tiszta víz.Ez nyáron kiegészülhet egy körömkefével az agresszív,ragaszkodó bogarak miatt.
2013. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A forró vízzel vigyázz, mert a hidegben megrepedhet a szélvédő. Én tudom.

§:-(

2013. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Minden autóhoz különböző szert ajánl a gyártó.

Vidd be márkaszervízbe ha máshol csináltatod elveszti a garanciáját a szélvédő.Vegyvédelmi ruhára szükséged van ha magad akarod elvégezni eme roppant bonyolult feladatot,csak saját felelősségre és erős idegzetűeknek ajánlott.

2013. febr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Úristen...és ilyenek vezetnek. :/ Ne haragudj, de azért jó lenne, ha alaposabban tanulmányoznád a dolgokat az autóval kapcsolatban, meg tudnád mit hogy hívnak, mielőtt használod is.
2013. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

amivel az ablakot szokták tisztítani...ecetet ne, mert a dukkónak árthat..


kézmelegnél ne legyen melegebb, mert ahogy már írták megpattanhat az üveg..persze, ha hideg van..nyáron nem érdekes...előtte zsilettpengével óvatosan a ragaszkodó akármiket szedd le...

2013. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Úristen...és ilyenek vezetnek"

Nem éreztél a válaszban semmi iróniát?

2013. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért van egy történetem, ami igen régi..

Anno, amikor bejöttek a Fiat124-ek (az év autója volt korábban, ezt vették meg az oroszok és lett belőle a Zsiguli), és néhány embernek sikerült venni belőle és a taxi is kapott próbafutásra.

Egy idős bácsi a Keletinél beült egy taxiba és vitette magát mindenféle autósboltba, egyikből a másikba (vagy a taxis vitte, mert az volt az óhaj)

Egy idő után kérdezte a taxis: mondja bácsika, mit keres?

Azt mondta: vettem egy Fiatot (nagyon nagy szó volt akkoriban!!) és az ablakmosójára egy bizonyos típust írnak, azt keresem.

Mire a taxis: várjon, én most kaptam a kocsit és kaptunk hozzá sok ablakmosót is. Ha gondolja tudok eladni magának, én úgyis kapok.

Hazament, fogott egy flakont, megtöltötte kis mosószerrel és vízzel és átadta. A bácsi boldogan utazott haza, hogy mindent megadott a kocsijának.

2013. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!