Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik (benzines) autótípusnak...

Melyik (benzines) autótípusnak a legalacsonyabb a városi fogyasztása a 10 év körüli 1000-1200 cm3-s kategóriában?

Figyelt kérdés

Szeretném lecserélni a mostani magas üzemanyag fogyasztású autómat egy hasonló kategóriás de kedvezőbb fogyasztású válságautóra. Csak a 10 év körüli 1000-1200 cm3-s autók jöhetnek szóba az ár miatt.

Milyen tapasztalataitok vannak a kisautók fogyasztásával kapcsolatban, és melyiket javasoljátok. Persze a fogyasztás mellett a megbízhatóság és praktikusság is számít.



2013. febr. 26. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
mk2-es swift, vagy régi corsa... ezekben van tapasztalatom. swiftben mondjuk az 1.3-as kevesebbet fogyaszt másfél-két literrel, mint az ezres....
2013. febr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Ez a swift egyre furcsább nekem. Eddig az összes 1.0 suzukisnak 5 liter körül fogyasztott, most meg kiderült hogy az 1.3-as még két literrel kevesebbet eszik.
2013. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Én az 1.0 Swiftnél átlagban 4,5-5 litert számoltam. Városi olyan 6 lehet. Az ezres Toyota Yaris 5 alatt marad. A Daewoo Matiz meglepően magas, 6-7 litert produkál városban, mondjuk az a mókuskerék még abba a kocsiba is kicsi.

Ideiglenes "válságautónak" javasolnék én jóval régebbit, a Peugeot 205 1.8 D (XRD vagy GRD) SEHOL nem eszik 5 fölé és még ereje is van, a jó állapotúakat megkapod 200EFt körül. Alkatrész-költség minimális, megbízható, örökéletű vasak, esetleg a zöldkártya matrica színével lehet gondod Bp belvárosban szmogriadókor.

2013. febr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ezres Swift nem szokott 5l alá menni, városban simán kéri a 6-ot is. Az 1.3-as 5.5-7 között mozog. Persze mindenki ismer valakit akinek csak 4,5-et eszik, na ő az aki hazudik.


Ennek ellenére jó az ezres Swift is, csak nem kell 4,5-es fogyasztásra számítani.


Jó lehet a 205-ös vagy 105-ös Peugeot is, a Cliókat nem javaslom, esetleg egy B Corsa is játszhat, az ezres blokkal az is elvan 6liter környékén.

2013. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Suzuki swift 1.0 4-5 liter közötti fogyasztással Városban inkább 5 liter nekem is volt egy ilyen 1.0 swiftem nagyon jó kis kocsi volt alacsony fentartási költségekkel ha let voln rá pénzem a nagyobb dízel kocsim mellet ezt is megtartottam volna jó kis strapabíró gépezet

Pl ilyesmik:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Városban tényleg inkább 5.5-6 litert eszik mondjuk azt kétlem hogy az 1.3 csak 3 litert kajelna az hülyeség ha csak nem szénával etetik :))
2013. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék. A legalacsonyabb fogyasztás 4,97, de azt csak autóúton használta a srác.

2013. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!