Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes autó villamossági...

Érdemes autó villamossági szerelőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Érdekelnek az autók, meg a szerelgetés, de az autószerelés nem annyira jön be, mert nehéz meló, meg koszos is kicsit.

Az elektronika viszont eléggé érdekel.

És nem tudom, hogy érdemes-e annak tanulnom?

Már minden autóban van valami computer, vagy elektronikus szabályzó, műszer, kijelző.

És ezek elromlanak ugye...


De ha elvégzek egy ilyen képesítést lesz is melóm?

Mert azt hallom, ilyen autószerelő, meg villamossági, meg ilyen emberekből dugig van a piac...


Tehát ha szerzek képzést, akkor ott fogok lenni, hogy nem lesz melóm, mert van rajtam kívűl 200 másik aki ugyan csak munkát keres?



2013. febr. 27. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is autóelektronikai műszerésznek tanulok. Hát sokat nem tanulunk az elektronikáról sajnos. El van maradva az oktatás 40 évvel kb. Fél év alatt eddig egyszer állítottunk gyújtást, meg gyakszi helyen generátorokat csinálunk. Kb eddig ennyi. Azt nem tudom mennyire van dugig a piac, de nem hiányszakma, az biztos, mert ösztöndíjat nem kapunk.

Írtad hogy nem szeretsz koszos, és olajos lenni. Hát akkor el kell hogy keserítselek mert ha nem az utastérben kell valamit csinálni akkor 100% hogy poros, olajos lesz a kezed. Azt mondom ha ez a szakma érdekel, akkor tanuld ki, menj el még technikus képzésre is, vagy akr ez után főiskolára is. A lényeg hogy specializálódj. Ne sok mindenhez akarj érteni egy kicsit, hanem egy kevéshez, de ahhoz nagyon. Például autóhifi, ECU programozás (VEMS, stb.) ilyesmik. Nem rossz szakma egyébként, majd második évben már több lesz jóval a gyakorlat. Na én azt a részét várom.

2013. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Röviden: NEM


Hosszabban

Jól írta az előttem lévő hogy olyanokat tanulnak ami 30-40 éve voltak pl.. egyoszlopos feszszab stb

Írtad hogy nem annyira koszos meló autóelektronikásoknak, csak az a bibi hogy a szerelő kint a kocsi mellett van te meg kocsiba nyulkálsz utána szállhatsz be az utastérbe (kéz mosás) utána ki utána be...


Nekem meg van a szerelői és az elektronikás papírom de felnyomhatom a s*ggembe.

És hogy miért???

Nézd meg hogy hány álláshely van

1:kevés hely van

2:szinte csak gyakorlattal vesznek fel

Mi autószerelőként 20 emberből 1 ember lett szerelő az is protekcióval


Ja és MUNKANÉLKÜLI vagyok pedig nem csak a szákmában probálok csak elhelyezkedni hanem bárhol

A mercibe felvennének (Kecskemét) de tőlem 70 km re van

Nameg ott csak egy gyárimunkás lennél és nem javításokat csinálsz (mondjuk örölnék ha lehetnék már az is)

2013. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Nyugi utolsó én vízvezeték és központi fűtés szerelő vagyok osztály elsőként végeztem a szakmámba és már 5 éve nem tudok elhelyezkedni a szakmámba teljesen minde egy minek tanúl az ember már annyira le állt az ipar minden téren az országba hogy szinte lehetetlen biztos állást találni akár milyet is

Ha nincs ismeretség vagy apuci anyuci sogor koma hogy betegyen egy jó helyre sajnos csak avándór munka marad vagyis mikor mit talál az ember.

igazad van utólsó én is őrűlnék még egy gyári munkának is csak lenne

2013. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

macilaci08


Hát ezt én is sajna tudom. Az én szakmámba ha nem helyezkedik el az ember néhány éven belül, akkor sokat fejlődik a technika.

Én még csak fél éve vagyok munkanélküli, közben munkanélkülin el mentem még plusz szakmákra és le is lettem.

Én marha (így utólag főleg) még fizetem is a másodszakmát.

Lett volna rá lehetőségem hogy elmenjek technikusinak csak értelmét már nem láttam.

De jól írtad ha nincs ismerős akkor nehéz bekerülni akárhova is

Ja és én is osztály elsőként végeztem

2013. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Ez az én szakmámba is így van csak nézem hogy milyen új cucmókok jönnek ki
2013. febr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Már ha mi németben vagy amerikában laknánk kapkodtak voln utánunk a cégek hogy hozzájuk mennyünk dolgozni de itt lassan sehova sincs hely menni dolgozni mert a gyárak és válalkozások szűnnek meg sorról sorra A mezőgazdaságunkat is kivégezték mikor beléptünk az E.U.ba pl nézd a cukor répa termelést nem volt jó a mi cukrunk hanem a brazil gyenge nádcukrot hordjákbe na ennek nagy értelme van nem beszélve arról hogy mindennek 3 szoros ára van a 10 évvel ezelöthöz képest

Pl mikor még suliba jártam egy hétig elég volt 2000 forintért tankolni hogy kocsival menjek pedig napi 30 km ert kellet mennem most meg szűken 3 útra elég aza 200 ft ez szőrnyű ami itt van

2013. febr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát igen szörnyű, de sajna ez van.

Itt Szolnokon is már csak VOLT cukorgyár, és még azzal egészítenélek ki hogy nem csak rosszabb és drágább a mostani cukor, hanem itt embereknek adtak munkát: a gyárban, a behozatalba a kitermelésben

Itt Magyarországon élni már művészet

2013. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Igaz már tőlünk is legalább 50 meber járt be 15 kmre dolgozni a szerencsi csoki és cukor gyárba de ez csak tőlünk egy kisvárosból
2013. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

jó kérdés.. én autóvillanszerelő mester vagyok, de fingom sincs a mai autókhoz. még az izzócsere sem izzó...


szóval tanulj annak, de vigyázz, a tanárok sincsenek felkészülve az új világra.

előtte nézz körül, hol tanítják a modern technikát.

nehezebb a tananyag, de bőven megéri. a szervízben azért mondják, hogy uram ezt az autót legyenszíves vigye át bécsbe...


nem csak abból áll, hogy kiégett a jobb hátsó..azt már egy retard is megcsinálja, de a motorház, vagy a műszerfal tartogat mglepetéseket...


ha átlátod amit tanulsz, te leszel a császár a szervízben.

2013. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A CAN-BUS az alapja minden modern autónak.Ha ezt tudod, mindent tudsz.

Tanulj autóvillamosságinak, nagyon megéri.Övék a jövő.


Ugyanis a hibrid, és a tisztán elektromos autó a jövő..


Namost ezeket hány szervízben vágják?

2013. márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!