Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 50ccm motorom, kaptam...

Van egy 50ccm motorom, kaptam hozzá a neten egy műszaki könyvet. Meg van adva a keverék erány 25:1 25rész benzinhez 1 rész olaj, hogyan értsem ezt?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok tisztába vele.

Vagy egyáltalán akkor úgy jönne ki, hogy 1l benzi-hez 25ml olaj?

Előre is köszönöm:)



2013. ápr. 1. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy vedd, hogy van 25 liter benzined és 1 liter olajad, a kettőt összeöntöd és így lesz meg a tökéletes keverék. Úgy vedd, hogy az üzemanyagod (amit beletöltesz végül a motorba) az 26 egység. abból 25 egység a benzin 1 egység az olaj. Ezáltal ha van 25cl benzined akkor tölts hozzá 1 cl olajat!:)
2013. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

25 rész benzin, 1 rész olaj, így értsd.


De valami KGST gyártású régiség, hogy ilyen keverési arányú üzemanyag kell bele? Már akkoriban is 1:40, 1:50 keverékkel motoroztam kölyökkoromban.

2013. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

25liter benzinbe 1l olaj

10literbe 4deci

5literbe 2deci

2,5literbe 1deci

1literbe 40ml


Viszont az 25-ös keverék elég vastag, milyen gép?

2013. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
32%
NE hallgass rájuk semmi baja se lesz a több olajtól max jobban füstöl. DE ha kevesebb akkor MEGSZORULHAT.
2013. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Vagy 2km-enként beköpi a gyertyát. De senki sem mondta hogy rakjon bele kevesebbet, csak kérdeztünk, mert elég kevés gép megy 25-ös keverékkel. Amúgy van igazság abban is amit mondasz.
2013. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Arra ne hallgass, aki a mondandóját nagybetűkkel akarja hangsúlyozni, és még pontszáma sincs. Biztos egy új regisztráció, mert a régivel már túl sok okos dolgot mondott...
2013. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én maradnék annál, amit a gyári gépkönyv ír - persze jobb tudni, hogy biztosan annyi-e a gyári adat. A KGST-s gépek közül tudtommal csak a Pannoniák és a Csepelek mentek ilyennel, a keletnémet gépek kevesebb olajjal beérték, de talán még a szovjet kismotorok is.


Ha elég régi gép, akkor a modern olajokkal talán kicsit lehet higítani. A Pannoniáknak pl. 1:25 keverék kell, de én Repsol olajjal vígan járok vele olyan 1:30-1:33 közötti keverékkel.

2013. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=69n-kkD4nQs


Ilyen lenne a motor, román gyártású, kb 30+ év körüliek.

Sok hasznos válasz jött, mindenkinek ment a like :), még ennyi érdekelne, hogy milyen keverő olajakat ajánlotok?

2013. ápr. 1. 21:41
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Aha, a Simson ami mégse Simson. :D


Olajból leginkább a Repsolt, de bármilyen jó minőségű szintetikus olajat használhatsz. Inkább azt mondanám mit kerülj el,az olcsó ásványi olajokat, mert azok kormolnak mint az atom, és kenőképességben sincsenek ott mint egy szintetikus.


Szintetikus olajjal -szerintem- meg lehetne próbálni az 1:30as keveréket is, bár a román technológiát ismerve... :)

2013. ápr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annak idején a legalja Arol 2T olajat keverte be az Áfor a keverékbe. A mai jó minőségű szintetikus olajokkal el fogja bírni a30-as, 33-as keverési arányt is, ha amúgy nincs baja a motornak. Amire fogyelj: a benzin-levegő keverék ne legyen szegény, mert a szegénykeverékes lassú égéstől is megszorulhat a motor, másrészt úgy nem kéne beindítani, mint a videón, lágszűrő nélkül meztelen karbi szívótorokkal egy poros udvaron.
2013. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!