Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mini Cooper. Megeri?

Mini Cooper. Megeri?

Figyelt kérdés

Megerne egy minit-t vasarolni? 5eves nem sokat volt hasznalva es atvennem egy ismerosomtol.

Megeri atvennem? Nem tul dragak az alkatreszek hogyha valami van vele?



2013. ápr. 17. 08:56
 1/4 anonim válasza:
Unoka testvéremnek az volt a céges autója.Hát szerintem aért a pénzért kapsz nagyobbat és jobbat is.De ízlések és pofonok,különösebb gond nem volt vele ugyan,de ahhoz képest azt mondta sokat fogyaszt és nem is megy nagyon.Valami gond is volt vele egyszer de már nem tudom micsoda.Nyilván minden autónál vannak gondok.Én ezért a pénzért amennyiért a cooperek mennek,én inkább vennék valami mást.
2013. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel ez már a Bmw égisze alatt látott napvilágot, várható, hogy az alkatrészek drágábbak lesznek hozzá az átlagosnál.


Amúgy a kocsi jó, kényelmes, én is mentem már eggyel, de nem vennék, mert ahhoz képest, hogy mit tud, drága, és a fenntartás is húzósabb, mint egy hasonló kategóriás más kocsié, pl Clio, vagy Polo.

2013. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Megéri? Nem, a Mini soha nem éri meg. A használati értéke nincs akkora, mint amennyibe kerül a fenntartása. De a Mini nem is egy racionális autó. Nem azoknak való, akiknek valamilyen autó kell A-ból B-be eljutni, hanem azoknak való, akiknek kifejezetten egy Mini kell, mer' az trendi vagy sportos. Inkább divatcikk, mint közlekedési eszköz, így kell rá tekinteni.

Egyébként meg a "mezei" One kivitel is mosolyt csal az ember arcára, a Cooper pedig még cifrább: nagyon jól megy, jók a fékjei és valami döbbenetes, hogy milyen jól kanyarodik. Élményautózásra tehát nagyon jó (csak itthon nincs hozzá megfelelő út), a formája és a részletmegoldásai (keret nélküli ablak, sebességmérő, billenőkapcsolók) igen vagányak, ha megjelensz vele valahol, nem kell szégyenkezned miatta.

Cserében viszont vannak bosszantó apróságai: a hazai utakhoz borzasztó kemény a rugózása (kb. úgy pattog az úton, mint egy deszkadarab), belülről nem túl tágas (elöl el lehet férni benne, ha nem terpeszkedsz, a hátsó üléssorról meg nem tudom, mire jó, mert felnőtt ember nem nagyon fér be oda), a tetőtől nem látod az út fölé függesztett jelzőlámpát, ha elöl állsz - a szépségért meg kell szenvedni. Ja, és van egy örök dilemmája a sportos Miniknek: ha úgy nyomod neki, hogy tényleg vigyorogj és legyen értelme az erős motornak, akkor elég rendesen fogyaszt, ha meg visszafogottan közlekedsz, akkor minek a Cooper-embléma?

Ha csak arra kellene az autó, hogy legyen mivel dolgozni járni, gyerekeket óvodába-iskolába vinni vagy elmenni bevásárolni, akkor nem érdemes a Minit választani. Arra vannak sokkal olcsóbb, praktikusabb kisautók. De ha neked látványos, sportos autó kell, amire mindenki felkapja a fejét, arra jó. Csak ezért áldozatokat kell hozni.

2013. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.:)

Nekem nagyon megtetszett mentem is mar vele es tenyleg nagyon jol rafekszik az utra.atgondolom meg

2013. ápr. 18. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!