Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kis-fogyasztású autót...

Milyen kis-fogyasztású autót vegyek napi munkába járáshoz?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy gyes után csak 30 km-re a lakóhelyemtől találtam munkát. Melyik az az autó,amelyik keveset fogyaszt, akár dízel, akár benzines, hogy ne menjen el a jövedelmem nagy része üzemanyagra?

2013. máj. 14. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Daewoo Tico, Fiat Seicento (600-as), Fiat Cinquecento (500-as), Maruti, Smart (bár ez utóbbi elég drága)

Kb ezek jutnak eszembe elsőre.

2013. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
golf4 1.9sdi
2013. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Isuzu diesel opel. Nekem B vectrában van ilyen motor, és télen városban 6.5 litert fogyasztott százon.
2013. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Daewoo Matiz, Suzuki Swift 1.0, Renault Clio 1.5 dci.
2013. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Az üzemanyag még csak hagyján, napi 1600 forintból megjárnád oda-vissza, de maga az autó se nagyon van meg 200.000 forint alatt - ezen felül ott van a sok adó, biztosítás, javítás, gumizás amik mind egyszeri, de nagyobb költségek. Ilyen célú munkába járáshoz nem való az autó (gondolom nem kell mondjuk létrát, építőanyagot meg diagnosztikai felszerelést cipelned a munkahelyedre), előbb jöjjön szóba a tömegközlekedés (nehéz elhinni, hogy busz nem jár felétek) vagy a motorkerékpár (kis 50-est B-s jogsival is vezethetsz, egy nagyrobogó meg az autót is kiválthatja).
2013. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

suzuli swift 1.0 keveset esznek megbízható strapabíró autók az alkatrészek is megfizethető áron vanak hozzá,a kis motor s teljesítmény véget nem túl nagy összegű biztosítást és súly adót kell fizetni utánuk napi 30 km re szerintem tökéletes nekem is volt ilyen 1000 swiftem nagyon jól kitalált gépezet.


itt van pár adat a kocsiról

[link]


itt egy pár swift

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Daihatsu Charade 1.0 TD. Lényeg, hogy a motorjához ne legyen nyúlva, mert akkor vége. Ismerősnek van, munkába járásra használja, télen amikor kellett fűteni meg melegíteni a motort, elérte az elképesztő 3,8 L-es fogyasztást. Kicsi, nem eszik, viszont nem is megy, 100 fölé nem szabad küldeni, mert meghal a motor.
2013. máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Dízelből citruen saxo

itt vannak a fogyasztási adatok

[link]


és egy pár saxo

[link]


[link]

2013. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
de jó lenne tudni menyi lóvéd van az egész kocsi vásárláshoz ?
2013. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

na most komolyan..: szóval motort, mopedet, robogót ne!

aztán dízelt sem.(most nem részletezem)

marad a benzines..már ajánlották a régebbi swiftet..azt azért javaslom, mert a kasztni viszonylag nagy, lehet pakolni is. megbízható, annyit eszik, amennyit, télen-nyáron indul, nem zajos,és mindig odaér, ahová indultál.


nekem háromhengeres (ezres) automata volt hét évig, vonóhoroggal, tetőtartóval...sosem volt probléma.

2013. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!