Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy-két kérdésre tudnátok...

Egy-két kérdésre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdések a következők:


1. Kinéztem első motornak egy Aprilia AF1-50-et, azért ezt, mert tetszik, jókat hallottam róluk, ráadásul haveré, szóval nincs is gáz vele, és csak B-s jogsim van.


Váltani meg stb tudok, azokkal nincs baj..


2. mivel ez egy 2002-es évjáratú motor, külön olajkeverője van (2 ütemű), azaz elvileg akkor is van kenése amikor nem húzom a gázt? (pl motorféknél)


3. az előzőből jön, azaz lehet akkor evvel a mocival motorfékezni?



2013. máj. 27. 14:13
 1/8 A kérdező kommentje:

*1. B-s jogsival ugye vezethetem? 50-es, igaz, h több LE meg nagyobb a végsebessége, de nem kötözködnek, ha nem vagyok előttük feltűnő, ugye,


*4. biztosítás kb mennyibe van évente?

2013. máj. 27. 14:16
 2/8 anonim ***** válasza:
A külön olajkeverő - ha jól tudom - anyit jelent, hogy önmagának adagolja az olajat az üzemanyaghoz, nem kell neked pancsolni vele tankolásnál. Az üzemanyag-olaj keverék ugyanúgy jut be a hengerbe, mint akármelyik másik 2T motornál, így szerintem ezzel sem lehet motorfékezni.
2013. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 ütemű különolajozású motorom van, szoktam vele motorfékezni rendszeresen, és semmi baja nem lesz tőle.


A te leendő motorod pedig vagy nem 2002-es vagy nem AF1es, mert AF1-et kb 94-95ig gyártottak. Arra még figyelj, hogy a haverod ne verjen át és adjon el neked egy papír nélküli 125öst, mert nagyon ritka az 50es AF1.

2013. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen vezetheted B jogsival. Biztosítás 4-6000/év.
2013. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok bocsi, nem 2002-e, hanem 2000-es, olyan sem létezik? :O
2013. máj. 27. 17:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Na szóval! :D Felhívtam, és mostmár biztos: 94-es, de tényleg semmi baja, kicsit karcos azaz újra kéne festeni, és a fordulatszámmérője nem megy, mert elvileg a blokkból(utólag beépített am6os blokk)nem volt kivezető kábel :O
2013. máj. 27. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:
AM6 blokk van benne? Kiváló! nagyon sok motorban van ez a blokk, megbízható szerkezet, sz*rásig van hozzá alkatrész.
2013. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én a helyedben nem vennék ilyen motort , lehet hogy az elején nagy élmény , de később megunod . Vegyél 50-es Rs-t inkább. (1999-2005) ös szériát , azok legjobb 50 esek , annál jobbat nem találsz.

Azzal a 94 es motorral hidd el, hogy csak a gond lesz , egy idő után. Most még lehet hogy szépen gurul , de pár ezer kilóméter után reccs' . Én meggondolnám a helyedben.

2013. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!