Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70-es Yamaha robogóm 3-3,5...

70-es Yamaha robogóm 3-3,5 litert fogyaszt. Lehetséges ez? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nem vagyok 100%-ig biztos abban hogy a motor 70 ccm-es. Kereskedésben vettem, ott azt mondták hogy 70-es, de nem valami komoly szerelők vannak ott(ismerem is őket). Igazából vegyesen fogyaszt ennyit, van hogy 75-el is mentem, van hogy csak 40-el. Sport kipufogó nincsen rajta, karburátora sem nagy, be lett állítva. Mindenhol azt olvastam hogy egy 50-es robogó 70-es hengerrel minimum 5 litert fogyaszt, ezért kevesellem.

2013. máj. 28. 20:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Csak azért vagyok kíváncsi a véleményekre, hogy érdemes-e szétszednem és megnéznem hogy 50-es e. Örülnék neki ha kiderülne hogy 50-es, mert azóta sokat hallottam a 70-es henger hátrányairól.(Ez az első motorom,a vétel előtt nem voltam tapasztalt ilyen témában.)
2013. máj. 28. 21:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia ! Nagyon egyszerű a dolog ! A hengerfejet leveszed , és megméred a dugót , hogy hány milliméter , és a neten megtalálod hogy ez kb. hány köbcinek felel meg. Remélem tudtam segíteni.
2013. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszi szépen.
2013. máj. 28. 22:16
 4/10 anonim ***** válasza:
attól hogy leveszed a hengerfejet akkor még nem tudod megmérni a dugattyút, anniyt tudsz csináni hogy ne kelljen sokat szelerni, mert ha leveszed a hengert akkor kell új tömítés, meg nehéz visszarakni a gyűrűk miatt, ezért az is elég ha leveszed a hengerfejet, és ha éppen fent van a dugattyú a hengerben teljesen akkor megfogod a hengert hogy nehogy felemelje a dugattyú és belenyúlsz a hengerbe és ujjal lenyomod a dugattyút vagy a berúgón nyomsz le egy kicsit, és a henger belsejés tolómérővel megtudod mérni, szerinem olyan 4cm körüli átmérőjűnek kell lennie, legalábbis simsonon az alapméretes 50-es henger az 40mm-es!
2013. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

#4

38mm az alapméretes, a 60-as 41mm, a 70-es 45mm simsonon...

robogón más lehet a furat x löket aránya, de azt úgy meg tudod nézni, ha még a fent lévő hengerfejből kiveszed a gyertyát, felső holtpontra állítod a dugót, bedugod a tolómérőt, megnézed mennyit mutat, az lesz a 0 pontod, utána alsó holtpontra állítod a dugót, és megint megméred a távolságot, amennyivel nagyobbat mutat a tolómérő, annyi a lökethossz, utána jön a hengerfej levétel, hengerfurat átmérő megmérése, és máris megvan a hengered átmérője és magassága, utána már csak matek... természetesen mivel nem sík sem a hengerfej sem a dugattyú pontosan nem tudod kiszámolni ilyen egyszerűen, de megközelítőleg megkapod, hogy 50-es vagy 70-es.

2013. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hy!

Saját tapasztalat,nagyon nehezen lehetet rábírnom 2ütetmű 70-es robogómat 5l alatt i fogyira.

2013. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De egyáltalán az érdekel hogy előfordulhat-e hogy egy 70-es robogó (sportkipufogó nélkül,jó menetteljesítménnyel,és egyéb tuning nélkül)fogyaszthat-e 3,5 litert?
2013. jún. 1. 08:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, előfordulhat. Ha a variátort nem hangolták magas fordulatra és nincs nagyobb karburátor se, akkor kis fordulaton kis karbival nem fog sokat enni se,de nem is lesz lényegesen erősebb egy 50esnél.
2013. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előfordulhat,hogy sikerült nekik összehozni.Ha csak egy 7-8 lóerős vashengert tettek rá,mindenféle más tuningcucc nélkül,gyári karbival.Ilyenkor talán van rá esély.Félreértés ne essék,nem 7-8 lóerős a robogód!

Az én 70-es malagutim már egy picit erősebb volt,azon 13-14 lóerős henger volt,a hozzá tartozó alkatrészekkel.Mindent kicseréltünk benne valamilyen tuning alkatrészre,egyedül a gyújtás volt a gyári a blokkban.Nekem nem sikerült 7 liter alatti fogyasztást összehozni vele

2013. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2013. júl. 24. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!