Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PÁV nélkül megszerezhetem a C...

PÁV nélkül megszerezhetem a C kategóriás jogosítványt?

Figyelt kérdés
Ha levizsgázok C kategóriából,és leteszem a GKI-t is akkor később ha meglesz az E kategória akkor új GKI vizsgát is kell csinálnom?

2013. jún. 2. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
PÁV nélkül meg csinálhatod persze, de ha meglesz akkor sem vállalhatsz vele munkát a jogsi megszerzése után meg kel csinálnod a pávot a kategóriához megfelelőt,mert e nélkül sehova nem vesznek fel dolgozni hiába van jogsid akármire is.
2013. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

",mert e nélkül sehova nem vesznek fel dolgozni hiába van jogsid akármire is."

Ebben nem lennék olyan biztos :)

Ha megvan a teherautós GKI akkor nem kell az E kategóriánál újra vizsgázni, viszont a GKI kártyán rajta van a jogosítvány szám, kategória bővítésnél új GKI kártyát kell igényelni. 5 évente kell GKI megújító vizsgát tenni.

2013. jún. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A helyedben először a PAV-ot csinálnám meg, egyszer azért most még "csak" 8310 FT, de rebesgetik hogy 30000 lesz!

Másik ha elhasalsz a PAV vizsgán és a fellebbezésnél se sikerül akkor nem bukod el a C, GKI árát 300000 Ft-t!


E kategóriánál nem kell külön vizsgáznod GKI-ból csak a GKI kártyát kell cserélni.

2013. jún. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A páv2 vizsgát könnyű teljesíteni,vagy inkább húzós?

2013. jún. 3. 18:46
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
A fati kamionos igaz ő még valamikor a 80-as években vizsgázott de azt mondta neki könnyű volt.De már azt nem tudom hogy PÁV hányasban van de mindenre megvan a hivatásos jogsija vagyis a páv-ja is
2013. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Ha nem tudnád, hogy melyik kell neked:


PÁV I:

A legmagasabb alkalmassági kategória szükséges megkülönböztető jelzést használó gépjárművek vezetéséhez. Legfeljebb 5 évre adható.


PÁV II:

A második kategóriájú alkalmassági kategória az alábbiak vezetéséhez szükséges:


- közúti közlekedési szolgáltatás keretében személyszállítást végző autóbusz, trolibusz, személygépkocsi


- a nemzetközi közúti személyszállítást végző autóbusz – amelyben a vezetőülésen kívül legalább 17 állandó ülőhely van


- veszélyes áru szállítását végző gépjármű vezetéséhez.


PÁV III:


- a 7500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó, közúti közlekedési szolgáltatást végző tehergépkocsi, vontató, nyergesvontató és járműszerelvény,


- a 7500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó, nemzetközi közúti áruszállítást végző tehergépkocsi, vontató, nyergesvontató és járműszerelvény vezetéséhez


PÁV IV:


- azon személyek számára kötelező, akik ötödszörre is megbuktak/alkalmatlan vizsgát tettek, ill. a fentiekben nem említett gépjármű vezetése.


A jelentkezés előfeltételei:


PÁV I-II:

2013. jún. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Ha nem tudnád, hogy melyik kell neked:

______________________________

PÁV I:

A legmagasabb alkalmassági kategória szükséges megkülönböztető jelzést használó gépjárművek vezetéséhez. Legfeljebb 5 évre adható.


PÁV II:

A második kategóriájú alkalmassági kategória az alábbiak vezetéséhez szükséges:


- közúti közlekedési szolgáltatás keretében személyszállítást végző autóbusz, trolibusz, személygépkocsi


- a nemzetközi közúti személyszállítást végző autóbusz – amelyben a vezetőülésen kívül legalább 17 állandó ülőhely van


- veszélyes áru szállítását végző gépjármű vezetéséhez.


PÁV III:


- a 7500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó, közúti közlekedési szolgáltatást végző tehergépkocsi, vontató, nyergesvontató és járműszerelvény,


- a 7500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó, nemzetközi közúti áruszállítást végző tehergépkocsi, vontató, nyergesvontató és járműszerelvény vezetéséhez


PÁV IV:


- azon személyek számára kötelező, akik ötödszörre is megbuktak/alkalmatlan vizsgát tettek, ill. a fentiekben nem említett gépjármű vezetése.


A jelentkezés előfeltételei:


PÁV I-II:


- 2. csoportú (állásvállalásra jogosító) orvosi vélemény

bármely nemzetközi kategóriában

- 2 éve folyamatosan hatályos vezetői engedély, amely nem minősül kezdő vezetői engedélynek


PÁV III:


- 2. csoportú (állásvállalásra jogosító) orvosi vélemény.


PÁV IV:


Nincs

______________________________


Én majd a PÁV I-et fogom, de addig még van időm :D Sok szerencsét!

2013. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Bocsi az elsőért, de újratöltött az oldal...
2013. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy melyik kell nekem(PÁV2) de azért köszi :)

Csak arra vagyok kíváncsi hogy mennyire húzós egy ilyen vizsga.

2013. jún. 6. 20:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Fiuk - Lányok ! Nekem megvan a PÁV II. 1990-ben vizsgáztam legutóbb " D " kategóriából. Megvan a B , C , D, E,

de nem tudom , hogy mit jelent ez a GKI amiről írtok.

A kérdezőnek az alábbi a válaszom : Annó 1987 - ben nekünk azt javasolták a B,C tanfolyamon,hogy vizsgázzunk le és autózzunk szerezzünk egy kis forgalmi gyakorlatot és utána menjünk PÁV-ra. Én speciel a "D" kategória miatt mentem PÁV-ra. A következők szerint. Elmentem a Pécsi Volánhoz azzal,hogy majd náluk szeretnék dolgozni és a Volánnál volt olyan,hogy aki náluk szeretne dolgozni azt a saját üzem orvosuk megvizsgálta és ott mindjárt volt egy amolyan "belső" PÁV vizsga szerűség ami alapján meg állapították,hogy egyáltalán érdemes -e elmenned PÁV -ra.

Maga a PÁV elég fárasztó és kimerítő volt, kb. 8 órán keresztül tartott az egész, szünet nélkül. Reflex,éberség,és Pszichológiai tesztek egymás után és szimulációs vezetésből állt az egész. Nem könnyű, de nem is nehéz.

2013. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!