Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorokkal kapcsolatos kérdések?

Motorokkal kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Tervezem letenni most nyáron kismotorra a jogsit(autóra már megvan), de 4 évet nem várok a nagyra.

Állítólag egy oktatómotor az többnyire Honda CBR szokott lenni?

Én csak 168cm vagyok, nem leszek hozzá túl alacsony?!

Ha meg meglenne a jogsi mindenképpen szeretnék egy Aprilia RS 125-öt venni, és azt használni amíg meg nem szerzem(talán) korlátlanra), abból is egy újabb 2006-7-8-as évjáratút.

Ha meg meglenne valamikor a nagymotor is akkor pedig egy Kawasaki 250 Ninja-t.

Motoroknál állítólag a teleszkóp állításával lehet állítani az ülésmagasságot, erről valami infó?



2013. jún. 8. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros a dolog, kismotorjogsival nem vezethetsz egy rs 125-öst.

A B-kategóriás jogsival is csak 50-est vezethetsz.

Az oktatómotorok egyébként ahány iskola, annyi félék.

2013. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a zavarosságért, olyanra gondoltam amivel vezethetek 125-öst..
2013. jún. 8. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:

"Állítólag egy oktatómotor az többnyire Honda CBR szokott lenni?"

Olyan van, amilyet az oktató vett, nincs oylan hogy többnyire, valahol MZ van, valahol Sachs, valahol Suzuki, s a többi.

Nem leszel túl alacsony.

Lehet azzal is, viszont ha túl puha, akkor felüt.

Miért nem A2-t teszed le?

35kw-ig jó, 250-es Ninja az oda jó szerintem.

2013. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na most az az igazság ezeket a kategóriákat nagyon nem vágom, hogy most éppen melyik van érvényben és azok milyenek..

Valaki lenne kedves és leírná?

2013. jún. 8. 20:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szívesen kezdenék Kawasakival, habár nem vagyok hülyegyerek aki a többinek akar villogni. De én úgy gondolom csak szépen sorban.
2013. jún. 8. 20:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Akármelyik autósiskola honlapján utánanézhetsz az aktuális motoros jogosítványoknak. Hadd ne keressek helyetted egyet.
2013. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak ugyebár 20 éves vagyok.
2013. jún. 8. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy RS 125ön előbb halsz meg, mint egy 250-es Kawán, mert kb. egyforma a teljesítményük, csak az Aprilia 2 ütemű, szét kell pörgetni, alacsony fordulaton nincs benne nyomaték (rossz nyelvek szerint 4-5e fordulat alatt el sem indul, míg a 250-es ninja majdhogynem alapjáraton is elindul), ezért akaratlanul is húzni fogod neki. Továbbá lényegesen gyengébb a felfüggesztése, kisebb a súlya, könnyebben elszállsz vele.
2013. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nehogy már a1-ből rakd le a jogsit 20-évesen!ha csak nem vagy bolond!az a2-el nagyobb motort is vezethetsz és UGYANANNYIBA kerül mint az a1.Szóval az a1 nem éri meg
2013. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A2 ezek szerint, kösz az instrukciókat.

És a többi kérdésre is tudtok választ adni?

2013. jún. 9. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!