Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki megtudná nekem mondani,...

Mister E kérdése:

Valaki megtudná nekem mondani, hogy ha A2 kategóriájú jogosítvánnyal rendelkezem, ami ugye maximum 35 kW-teljesítményű motor vezetésére jogosít, akkor milyen büntetésre számíthatok ha egy 40kW-os motort vezetek?

Figyelt kérdés
( ez bár csak 5kW-al nagyobb, de pont ezért már nagyobb kategória) Szóval, milyen büntetést kaphatok ezért?
2013. jún. 10. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Pénzbüntetés, vezetéstől való eltiltás, ha a papirok rendben vannak.
2013. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A rendőr majd nem azt nézi, hogy csak 5kw-ttal nagyobb mocit kergettél hanem azt hogy szabálytalankodtál! Ez kb 60-70 ezer. És eltiltás.
2013. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mennyi időre tiltanak el?? És a "B"-s jogsimtól ugye nem ?
2013. jún. 10. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Miért nem használsz 35 kW-os motort, ha félsz atól, ogy a jogsidat elveszik???
2013. jún. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert apámnak egy 40kW-os motorja van és érdekel, hogy mire számíthatok ha belefutok egy közúti ellenőrzésbe.
2013. jún. 11. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor talán ne menj vele közútra:)

Erre esetleg nem gondoltál? Ó, dehogy gondoltál, hiszen rád nem vonatkoznak a törvények...

2013. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy minden válaszíró maga a megtestesült mintapolgár! ;)
2013. jún. 21. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt: részemről csak olyan miatt szólok be a kérdezőknek, amit én is megteszek, vagy éppen nem teszek. Egyébként lapítok, mert nem akarok bort inni és vizet prédikálni.

Másrészt: ha sokan szabályt szegnek, akkor neked is lehet? Ez neked mentség? Mondd ezt a rendőröknek, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak....

2013. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem mentség, de nem is keresek mentségeket. Éppen ezért kérdeztem, hogy mire számítsak, mert tudom hogy szabályellenes. De ez sem másabb, mint piroson átmenni, amit egy forgalmasabb kereszteződésben naponta többszázan megtesznek. (Amit meg egyébként én nem szoktam soha)
2013. jún. 24. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!