Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy Ferrari...

Mennyibe kerül egy Ferrari szervizelése?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy, a kilencvenes évek közepe táján gyártott Ferrari, pl 355, mekkora szervizköltséggel tartható fenn, ha az éves karbantartást vesszük, mert kevés km-t fut. Komoly válaszokra várnék, kalandorok és frusztráltak kíméljenek.
2008. jún. 21. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

"kalandorok és frusztráltak kíméljenek." :D


erre egy szervíz kimerítő választ tud adni!

2008. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azért eléggé a zsebedbe kell nyúlni, mert a ferrari nem olyan gyakori itt magyarországon, mint pl. az opel, amihez, szinte a sarki ABC-ben megkapsz mindent.

Ritkák az alkatrészek, külföldről kell rendelni = drága mulatság.

2008. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
56%
Ha nincs elég gondod akkor vegyél csak egy olasz autót...
2008. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
2. hozzászóló! ha már van pénze egy ferrarira, akkor szerintem a szervizelést is simán ki tudja fizetni úgyhogy nem értem miért tette fel ezt a kérdést :D
2008. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kilométerhez kötött nagyszervíz a 355-höz 2000 dollár körül van (jelenleg 280-300 khuf. Persze ha cserélni is kell valamit, akkor az hozzájön).


Egyébként nem olyan drága egy használt 355-ös, 15 milláért már egész jó karban levőt lehet venni (ha ügyes az ember, 10-12-ért is). Ez persze nem olcsó, de ha hozzávesszük, hogy egy új Ferrari mennyi, akkor már nem olyan sok.

2008. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sztereotíp magyar "bugyutaság" azt mondani, hogy akinek van pénze megvenni, annak mindegy a szevizköltség. Jelenleg a konkurrens német márkát használom (P.....E), és azért, mert azt meg tudtam venni, azért megnézem, hogy a ráköltések ésszerű határon belül mozogjanak és nem vagyok annyira hülye, hogy valamire a szükséges tízszeresét költsem el.
2008. jún. 23. 16:26
 7/12 anonim válasza:
Erre hallottam egyszer egy nagyon jó választ egy olasztól:" Akinek azon kell töprengnie hogy mennyibe kerül egy Ferrari fenntartása annak nem szabad Ferrarit vennie!"
2008. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És aki azon töpreng hogy a buzuki vagy a lógan éri e meg jobban az járjon bkvval? Hagy érdeklődjön má szegény...
2008. jún. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a fellengzős nagyképűsködés helyett figyelembe kell venni azt az autós réteget, akik megszállottságból tartanak sportkocsit. Kimondom, sok haverommal együtt PORSCHE-nk van. És nem azért, mert már azt sem tudjuk, hogy hova költsük a milliárdjainkat, hanem azért, mert imádjuk. Pl egy tizenéves Porsche 911 megvásárlása kb akkora kiadás, mint ma megvenni egy középkategóriás autót, amit én csak "háztartási gép"-nek nevezek. Namost a Porsche is olyan, hogy a fogyasztása és az alkatrészek ára drágábbá teszi a fenntartását, mint egy háztartási gépét.* Ezért az ember átcsoportosít, egy-két dologról lemond, hogy az imádott autóját fenn tudja tartani. A sportautó tulajdonosok egy része valóban nagyon tehetős, ők veszik meg az új vagy újszerű Ferrarit, Lamborghinit, Porschét, Astont stb stb. Akik megszállottak, azok pedig megveszik ezeket az autókat használtan, hobbi célra. Klubokat alapítanak, találkozókat rendeznek stb stb. Az újautósok között is van sok megszállott és egyben szerencsés, mert nem számít az ár. De a világ minden pontján vannak klasszikus sportkocsikat imádó és használó emberek. Persze nálunk a tájékozatlanok, meg a prosztók úgy gondolják, hogy vagy vesz egy minimálháztartási gépet, ha kicsit többje van, akkor egy középkategóriásat. Akinek pedig a stílus, az egyediség, a feeling is számít, az addig vadászik, amíg nem talál egy használt, de jó példányt valamelyik "autólegendából" és utána nem is cserélgeti, mint a sok reklámok által sugallt életet élő, hanem megbecsüli, óvja, használja, de nagyon vigyáz rá.

Mi másképpen gondolkodunk az autókról és az autózásról, mint az átlagember. Persze ez nem jelenti azt, hogy nyakló nélkül költekezünk és májerkedünk. Egyszerűen megszállott hobbiautósok vagyunk, akik sokan naponta használjuk a "kincseinket"


*a kérdést pedig azért írtam csak be (bár kár volt, mert egyetlen egy értelmes válasz volt mindösszesen), mert összehasonlításképpen kíváncsi voltam arra, hogy a Ferrari-tartás költségesebb-e a többi márkáéhoz képest.

2008. jún. 27. 06:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Te ha épeszű vagy akkor megmaradsz a Porsche mellett örökké! Pláne ha nem faszhosszabbításra kell, hanem élményautózásra! Különben mivel faszt úgyse tudsz vele hosszabbítani és a nők azzal és anélkül is töketlennek gondolnak ha okot adsz rá ezért teljesen mindegy h a 2 közül melyik autód van, de a német autó olasszal szemben akkor is egyértelműen nyerő. Ja és a legközelebbi hozzáértő szervíz Ferrarihoz Bécsben van, ott érdeklődj...
2008. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!