Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz-e baja a sebvaltonak ha...

Lesz-e baja a sebvaltonak ha 4-esbol 1-esbe valtva csak felig felengedve a kuplungot fekezek motorfekkel, de nem engedem fel teljesen, csak amig lelassul kicsit, majd ujra kuplungolva 3-asba valtok, igy kimelve a feket?

Figyelt kérdés
2008. jún. 22. 04:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

lesz, de miért csinálnál ilyet? ez hülyeség

4esből 3masba kell váltani nem pedig egyesbe

2008. jún. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne játszd eszt sokáig, mert mehetsz bontott sebváltót nézni.

Javaslom, hogy inkább ne kíméld a fékeket, mert a fékbetétek még mindig olcsóbbak, mint a váltó.

2008. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne így spórólj a fékkel,totál tönkre megy a váltód,veheted aztán az ujjat,az meg nem olcsó mulatság. Egyébként meg miért akarod kímélni a féket?
2008. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Igen nyugottan csináld sőt ha nem megy kezzel lábbal segíts neki lábbal! Szóval ne csinálj ilyent 4-böl 3-ba mert nem jó a váltónak sem a motornak. De hát a te kocsid azt csinálsz vele amit akarsz.
2008. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkább válts 3-ba, motorfékezz alapjáratig, majd 2-be és így tovább. Ha mész a lejtőn lefelé, bicajjal sem úgy állsz meg, hogy tövig húzod az első féket!


Újabb autókban már nem is engedi a rendszer, hogy bizonyos fordulat felett 1 vagy 2-be tedd.

2008. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszi...a kocsi nem az enyem de en vezetem es mellettem van mindig a tulaj..o eroskodik h csinaljam igy mert elkoptak a fekek es igy tudom kimelni es nagyobbat fekez a motorfek...en mondtam h sztem nem tesz jot a kocsinak ha tul nagyokat valtok,en eddig ugy csinaltam ahogy mondtatok,fokozatosan valtva..es szepen tegnap el is csesztem a valtot 4-bol egyesbe valtva..persze en vagyok a hibas...koszi a valaszokat..azt hittem mar hogy teljesen dilis vagyok es neki van igaza..
2008. jún. 22. 17:30
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
4-esból 1-be soha! nem csak a motorféket kell használni, ott a lábfék is. 4esből 3asba szép ovatosan ráengedni a kuplungot és akkor nem is fog nagyon előre bökni az autó, majd kettesbe ha szükséges, de mondom ott a lábfék és azzal is lehet óvatosan lassítani. Az eggyes sebesség csak elinduláshoz kell, ha mozog az autó akkor jó a kettes, és a kuplungot rácsusztatni kicsit több gázzal.
2008. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
1-esbe nincs szinkron a legtöbb autónál, ami azt jelenti, hogy - erőltetés nélkül - nem is igen tudsz visszaváltani, vagy ha mégis, az tuti rongál. 4-ből legfeljebb 2-be válts vissza, ha nem tartasz tőle, hogy egy gyenge sóhajtással távozik valami a motorháztetőn keresztül. Csók a tulajnak amúgy, nem tudom, hogy ment át a műszakin -- vagy azért ül melletted, mert nincs jogsija??
2008. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Istenem ...

1-est csak elinduláskor szabad kapcsolni, mozgó járműnek SOHA nem kapcsolunk 1-est, előző kommenteknél már olvashatod h miért nem...

De aki ilyent kitalál, az nem teljesen ép az tuti!!

"kimélni a fékeket" - a motorra nem gondol, h fék nélkül visszakapcsolsz motorfékezni, akkor azzal meg a motort pörgeted szét és a váltót terheled ???

a fékbetét fogyó eszköz a motor nem az!!!

és szerintem a sebváltó sem az.. sőt nekem előző autómban javítottak váltót mert nem volt teljesen jó. és soha nem lett már olyan mint régen... lükvercbe tevéskor reccsent, 1-est nem mindig vette, 2-esnél is reccsent magasabb fordulaton, stb stb... szóval sztem nem érdemes ezzel játszani !

2008. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy jó kis sebváltód lehet, ha 4-esből visszatudsz kapcsolni 1-esbe :D:D:D
2008. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!