Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70-es hengerrel egy robogó...

70-es hengerrel egy robogó ehet 3-3,5 litert vegyes használatnál?

Figyelt kérdés
nincs rajta sport kipufogó a karburátort nem tudom pontosan de nem nagy, megy rendesen, 70-75km/h a VALÓS végsebessége (GPS), mint a gyárinak és a fogyasztása is annyi, ezért gyanakszom hogy 50-es.(Nem vagyok benne biztos hogy 70-es, kereskedésben mondták mikor vettem, de szerintem csak azért, mert nem jó az önindító, és erre fogták, ismerem a szerelőket, elég linkek)

2013. jún. 22. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Milyen robogó?


Gyanus, 70-es ennél kicsit többet "kérne".

2013. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70-es hengerrel illene 100-at mennie, az én 50-es NRG-ment 95-öt hátszéllel. Másrészt jogos a gyanakvásod, többet eszik egy 70-es hengerű motor.
2013. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Yamaha robogó, és elvileg csak 70-es henger van rajt se sport légszűrő, se sportkipufogó, se nagyobb karburátor
2013. jún. 23. 14:07
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, amúgy sose megy az 50-es robogó se bármilyen motor 95-öt. A KM óra az csal, nem is keveset. Pl az Aeroxnál mikor 90-et mutat vagy már ki is akad, valójában csak 70-el mész. GPS-el lehet a legpontosabban lemérni, mert az autó km órája is csal egy kicsit. (típusfüggő hogy mennyit)
2013. jún. 23. 14:13
 5/15 anonim ***** válasza:
én is gps-el mértem az 50-es nrg-t, illetve elektromos a kilométerórája, amely szintén pontos. Egy aeroxnak is lazán mennie kell 80-85-öt. Mikor beletettem a 70-es hengert akkor simán ment 110-et is. Egy haverom sr-je is vitte a 90-et gps-el mérve. Az hogy a te motorod analóg mutatós, csal a mutató és rosszul is megy, attól még nem kell leszarozni a többi motort. Másrészt ha annyira értesz hozzá hogy tudod mennyivel megy az összes 50-es, akkor hogy nem vetted észre milyen hengerű motort veszel.
2013. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nem tudom milyen gps-nek csúfolt játékszerrel mérted, de jó messzire dobd olyan sza.r. Sose mennek ezek a kis pö.csköszörűk 90-el. Amúgy ha lenne egy csöpp eszed, akkor tudnád hogy digitális vagy analóg az teljesen mindegy. Ugyanúgy csal mindkettő. Az enyémen pont hogy pontos mert nem a gyári van rajta, ki lett cserélve a meghajtó csiga. Az Aerox a világ legjobb robogója, és végsebessége alapból 70 km/h, hiába okoskodsz, a kis nrg-d a nyomába se ér. Ezzel a kis mákdarálóddal sose mész 90-el, legfeljebb szakadékban.
2013. jún. 23. 15:15
 7/15 A kérdező kommentje:
Azért mert egy 70-es henger sport légszűrővel, nagyobb karbival és sportkipufogóval adja le a teljesítményt. Ezek nélkül szinte olyan mint az 50-es, mert nem tud megfelelően pörögni, rezonátoros kipufogó nélkül. nehéz megállapítani hogy 50-es vagy 70-es.
2013. jún. 23. 15:18
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem tud felpörögni, alacsonyabb fordulatszám alatt adja le ugyanazt a teljesítményt, már ebből lehet tudni hogy 70-es, de te annyira értesz hozzá ugye. Karburátorokat sem ismered, így milyen alapon állsz le vitatkozni? A gps-em meg elég jó. Attól még hogy a TE motorod szarul megy, nem biztos hogy a többi motor is olyan szarul megy.


"Aerox a világ legjobb robogója"


Szerintem a világ legfinomabb fagyija a citromos fagyi, ilyen blőd kijelentést. Ráadásul egy sr, gilera, nrg jobbak nála, 10 éve volt az aerox fénykora. Semmit nem értesz a robogókhoz de itt magyarázod a hülyeségeidet. Nem csoda hogy simán átvertek a szerelők is.


Amúgy sem számít a gps minősége (de mint írtam jó minőségű van nekem), mert Doppler-elv alapján mér, ami egy igen egyszerű számítás alapján határozza meg a sebességet és ugye a rádióhullámok minden gps eszköznél ugyanolyan gyorsan terjednek.

2013. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Honnan veszed hogy nem ismerem a karburátorokat? A Yamahák, abból is az Aerox a legjobb, nem ízlés miatt, hanem megbízhatóság, teljesítmény terén... (elég rossz példa a fagyi) kínai motorokat vesznek ilyen alapon, hogy milyen jól néz ki, aztán műszakilag egy szeméttelep. De hát kisgyerekkel nem érdemes vitatkozni... Az Aprilia SR50 egy sz*r. Ne is beszéljünk az injektoros változatról, de a karburátoros is elég f*s. Rengeteget fogyaszt, (5-6 litert) és rosszabbul megy mint a Yamaha-k, valamint fele annyira se megbízható. Ha valamihez nem értesz , akkor minek szólsz bele? A 70-es hengernek pont az a lényege hogy jobban pörögjön a motor. Anélkül nem lesz erősebb mint az 50-es. És ehhez további beállítások is szükségesek. Csak ha egy okos gyerek ráb*sz egy 70-es hengert minden szakértelem nélkül, az hiszi azt hogy most nagyon jót csinált. Amúgy az én motorom egyáltalán nem megy rosszul, bármikor otthagyja a te f*s nrg-det. Csak ennek mikor 65-el megyek akkor nem 95-öt mutat a km órája. Lesz*rom milyen GPS-ed van, azt mondasz amit akarsz hogy mennyit mutat, hiszem ha látom.
2013. jún. 23. 18:48
 10/15 A kérdező kommentje:
amúgy ilyen kis hülyegyerek irogatása nem érdekel, abba lehet hagyni.
2013. jún. 23. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!