Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómon hitel van a Merkantil...

Autómon hitel van a Merkantil Bank-nál (Svájci frank, fix törlesztős 5 évre). Idén májusban kellett volna letelnie a hitelemnek, de kitolták 31 hónappal. Tudok ez ellen tenni valamit? Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a Lombard ügyfelei beperelték a céget, és meg is nyerték. Én nem tudok megfizetni egy ügyvédet egymagam...
2013. júl. 3. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A forintban fix törlesztős minden banknál olyan, hogy az árfolyammozgást nem építik bele a törlesztőrészletbe, cserében viszont kitolódik a futamidő. Ez biztos, hogy a szerződésedben is benne van (amit elolvastál, megértettél, és ezt aláírásoddal is igazoltad).
2013. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fix törlesztőrészletű hitel volt? Mert akkor még normális is lehet.
2013. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jó, de az normális hogy egy 1 Milliós autónál visszafizetek 2,4M-t?
2013. júl. 3. 20:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert szerintem ez majdhogynem uzsorakamat, hisz 1,5× többet fizetek pluszban a hitelem osszegére!
2013. júl. 3. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

5 év alatt fix törelsztővel (ami ugye ez eseteben 8 év) tulajdonképpen igen.


Évente legalább 7-8% reálérték csökkenése van a forintnak. Ez 8 év alatt majdnem 65%... Meg a bank pénzt is szeretne keresni, nem szívszeretetből ad neked kölcsön. Legalább évi 10-15%-ot, különben nem éri meg neked kölcsönadni. Ez ez megint 80-120%. És már ki is jött az összeg.


Meg kéne már szokni az embereknek, hogy a hitel nem segítéség, nem kedvesség, nem jófejség hanem kőkemény üzlet. Gondolom te sem szívesen adnál nekem kölcsön 1 milliót úgy, hogy majd 8 év múlva visszaadom.

2013. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

"jó, de az normális hogy egy 1 Milliós autónál visszafizetek 2,4M-t?"


A kérdés rossz. Egy 6500CHF-os autóra fizetsz vissza 10000CHF-et. Ez 7.5 évre elég jó kamat, még 10% éves kamat sincs. Azt hívják árfolyamkockázatnak, hogy Forintban más a kép. De erről is aláírtál egy papírt, hogy megértetted.

2013. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!