Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Suzuki...

Mi a véleményetek a Suzuki Swift 1.3-ról?

Figyelt kérdés

Első autónak venném, (nő vagyok)1 millióért kínálják.


Tehát egy SUZUKI SWIFT 1.3 GLX CD AC klímával.

Évjárat: 2006/1

Futott km: 136 000 km

Kivitel:Ferdehátú

Állapot:Normál

Benzines

Manuális (5 fokozatú) sebességváltó

Hengerűrtartalom: 1328 cm³

Henger-elrendezés: Soros

Hajtás: Első kerék

Teljesítmény: 68 kW, 92 LE

Szállítható szem. száma: 5 fő

Ajtók száma: 5

Klíma fajtája: Manuális klíma

Saját tömeg: 1 050 kg

Össztömeg: 1 485 kg

Csomagtartó: 213 liter

Nyári gumi méret:165/70 R 14


ABS (blokkolásgátló) – állítható hátsó ülések – állítható kormány – CD-s autórádió – centrálzár – dönthető utasülések – EBD/EBV (elektronikus fékerő-elosztó) – elektromos ablak elöl – elektromos tükör – fedélzeti komputer – hátsó fejtámlák – indításgátló (immobiliser) – ISOFIX rendszer – manuális (5 fokozatú) sebességváltó – manuális klíma – pótkerék – sebességfüggő szervókormány – színezett üveg – utasoldali légzsák – ülésmagasság állítás – vezetőoldali légzsák.


Mi a véleményetek? Megéri 1 millióért?

Nem túl sok a 136 ezer km?

Nagyon gáz Suzukit venni?

Csupán városi közlekedésre venném, és egy könnyen parkolható autót szeretnék.

Nem tudok 1 milliónál többet költeni egy használt autóra, de nem szeretnék 10 éves autót sem.

Aki szerint Suzukit nem érdemes venni, kérem írjon márkát, milyet érdemes venni első autónak.

Nagyon köszönöm előre is.


2013. júl. 17. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem jó kis autó,A km önmagában nem sok ha jó állapotban van az autó.szerintem jó kis autó első autónak.Már ezek nem olyan törékenyek mint az előző generáció.szerintem jó kis autó és jó első autónak főleg ha neked tetszik is.
2013. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

A felszereltség alapján szerintem megér egy millió forintot. A kilométer sem sok benne, teljesen reális. 7 éves kocsi átlag 20 ezer km futás mellett kb. 140 ezer km-t kellett futnia. De azért nézesd át valakivel, mert előfordulhat, hogy jóval több van benne, csak vissza van tekerve.


Miért lenne gáz Suzukit venni? Gondolom ez már a második generációs Swift, az már simán vállalható kategória (nem mintha bármi gondom lenne az első generációs Swiftekkel).


Arra azért figyelj, hogy az átírás még plusz 70-75 ezer forintba fog kerülni: biztosítás, eredetiségvizsgálat, új forgalmi és törzskönyv, vagyonszerzési illeték.


Tehát ha az egy millió forinton felül erre már nincs keret, akkor ennek függvényében keresgélj, mert ha megveszel egy kocsit, akkor 15 napon belül a nevedre kell íratnod.

2013. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Mi a véleményetek?

Az új swift még rosszabb, mint a régi.. Sose vennék, de te tudod.


Megéri 1 millióért?

Nem. Töménytelen mennyiségű 2007-est árulnak klímásat (ráadásul szvsz találnál automata klímásat is, az összehasonlíthatatlanul komfortosabb)


Nem túl sok a 136 ezer km?

Állapotot kell nézni. Alapvetően nem sok, ha rendesen szervízelték. Nekem sajnos a Szuzuki márkaszervízzel iszonyú tapasztalataim vannak céges autónál, úgyhogy nagyon alapos átnézés javallott bármilyen swiftet veszel, pláne ha hiteles volt (ilyenkor ugye kötelező a márkaszervízelés)


Nagyon gáz Suzukit venni?

Gáznak nem gáz, csak szerintem butaság, pláne ennyiért.


Töménytelen alternatíva van még kis fogyasztású, megbízható városi autóra. Mondjuk a Swift pont nem egy kis fogyasztású városi autó. Az én lábammal az 1.4-es P206 4,3L-t fogyaszt városban, míg az 1.3-as swift 6,3-at.


Ha alternatívákra vagy kíváncsi akkor szvsz írj egy publikus levelet a vezess.hu szakértőinek vagy valamelyik nagyobb autós portálnak. Ott sokkal objektívebb választ fogsz kapni.


Itt a GYIK-on mindenki azt mondja, ami neki van. Én is le leszek pontozva, mert majd jön egy szuzukis, aki "csak olajat cserélt" az elmúlt 2 millió km-ben a kocsiban és neki 2L benzint TERMEL a kocsi 100 km-en. Aztán majd jön az ő párja a "szuzukiban csak meghalni lehet" dumával, vegyél régi 7-es cápa BMW-t, mert az a jó :)


Szóval őket javaslom:

[link]


Sok sikert a vásárláshoz.

2013. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

"Mi a véleményetek?

Az új swift még rosszabb, mint a régi.. Sose vennék, de te tudod."


"Nagyon gáz Suzukit venni?

Gáznak nem gáz, csak szerintem butaság, pláne ennyiért."


" Az én lábammal az 1.4-es P206 4,3L-t fogyaszt városban, míg az 1.3-as swift 6,3-at."

(Melyik városban élsz te???!)


"Én is le leszek pontozva, mert majd jön egy szuzukis, aki "csak olajat cserélt" az elmúlt 2 millió km-ben a kocsiban és neki 2L benzint TERMEL a kocsi 100 km-en."


Eléggé szánalmas vagy. Utálod a Suzukit, mint MÁRKÁT, nem is csak a Swiftet, mint TÍPUST. Ráadásul utálod azt, aki szereti a Suzukiját? Ez a szánalmasságon felül röhejes és gyökérség is. Nem, nincsen Suzukim!

2013. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Bp-en.


De ezt, hogy én utálom a Szuzukit, mint márkát mégis miből szűrted le?!

2013. júl. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Nagyon gáz Suzukit venni?

Gáznak nem gáz, csak szerintem butaság, pláne ennyiért."


""Én is le leszek pontozva, mert majd jön egy szuzukis, aki "csak olajat cserélt" az elmúlt 2 millió km-ben a kocsiban és neki 2L benzint TERMEL a kocsi 100 km-en." "


Lehet, hogy te külön a Swiftre értetted, de nekem nagyon nem úgy jött le. (Főleg azért, mert a Suzukiról volt szó, mint márkáról.)


Egyébként megosztod a titkod, hogy hogy mész el Budapesten 4,3 literből egy 206-ossal, ami ráadásul 1.4-es, tehát valószínűleg benzines? :D

Amit a Swiftre írtál (6,3) is nagyon kevés városi közlekedéshez viszonyítva. Főleg, ha a város Budapest.

2013. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Értő olvasásból nem vagy túl erős, biztos ezért vettél szuzukit is (hehe, vicc vót', nem felkapni a vizet).


Az, hogy 1M forintért butaság egy 2006-os swiftet venni azért vállalható kijelentés, főleg, hogy 8 kiló körül van a reális ára a leírt felszereléssel és évjárattal. Az meg a saját véleményem, hogy 1M-ért lenne jobb vétel is. Mondom mindezt úgy, hogy jártam régi és az új kasztnis swifttel is elég sokat, sőt, SX4-el is egy évet.


A 206-os természetesen dízel 1.4 HDi, nem benzines. Semmi extra, mész és ennyit fogyaszt, nincs benne varázslat.

2013. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálunk tavaly esélyes lett volna a Swift is, ha meg tudjuk fizetni az újat és nem találjuk rondának a régit. Végül Yarisunk lett, de mindkét típus gyakori, tehát olcsóbb, egyszerűbb a szervízelése s a fogyasztásuk is igen jó.

Városi közlekedésben nincs sok adatunk, mert sosem megyünk rövid távokat semmilyen gépjárművel, de igencsak attól függ, hogy városban mennyit eszik egy autó. 6,4 liter nekünk baromi sok (minden járművünket gondosan választjuk és vezetjük fogyasztási szempontból is), persze pl. télen, igen rövid távokat menve, sok dugóval lehet több is, még egy kisfogyasztású járgány esetében is... A távok, az időjárás, a vezetési technika rengeteget jelent, ahogy az útvonal is (dugó, rengeteg lámpa, miegymás).

2013. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor én meg a Smart-ot ajánlom. Városi autónak ideális, keveset fogyaszt, könnyen lehet vele parkolni, és még a pénzügyi határérték alatt van. :D
2013. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ilyen,2005-ös Suzim van, egy éve vettem. 55800 km-el szakszervíztől. 990.000 volt. Nem bántam meg, semmi baja nem volt eddig, de még van rá 3 hónap használtautó gari is. A 136.000 határeset. A Kazincbarcikai Szabó Suzukinál sok beszámított swiftet hagytak, kevesebb kilométerrel, ugyanennyiért. Könnyű vele parkolni, olcsóak az alkatrészek, sok helyen van szervíz is. Ha figyelmes vagy 5-5,5 literre le lehet vinni a fogyasztását.


1 milka körül én Opel Astrát, Swiftet, Nissan Almerát, Skoda Fabia-t, Chevrolet Aveo-t néznék kevesebb km-el.


[link]

2013. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!