Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a robogómat (50ccm) önindít...

Szali1 kérdése:

Ha a robogómat (50ccm) önindítóval akarom elindítani, a motor felől csak annyit hallok viszonylag halkan, hogy "TZAKK", de az önindító nem indul el. Mi lehet a baja és hogyan lehet megjavítani?

Figyelt kérdés
A motor berúgásra tökéletesen indul. Az akksi biztosan jó, nem gyenge (2 hónapos és nagyon megkímélt). Az önindító gombját megnyomva egy gombnyomásra 1 "klikk" hallatszik, semmi több. Azt tudom, ha az akksi lenne gyenge, akkor sorozatos klikk-klikk-klikk-et hallanék.

2013. júl. 21. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Az önindítókon általában van egy behúzó tekercs, aminek a végén egy nagy áramú kapcsoló. Ha ez szétesik, beég, vagy csak kikopik, akkor is ilyen jelenség történik! Ha a szénkefe lenne teljesen elkopva, akkor kattanást se hallanál!


Itt egy rajz (jó tudom ez Zsigulié, de a szemléltetés a lényeg), az 5 számmal jelölt dologról van szó:

[link]

2013. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha berúgásra indul, akkor csak az önindítóval lehet gond! A javításához nem értek, így legegyszerűbben a cserét javaslom, de az meg nagyon költséges lehet! Eőbb inkább nézd meg: az is lehet, hogy az önindító jó, csak egy szakadt kábel miatt nem kap áramot. Tehát akármelyik gond lehet, de a kábelt olcsóbb cserélni!
2013. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az oldaldeknit vedd le és látni fogod hogy mi a baj, ha önindítózol. Nekem akkor volt ilyen, mikor elszakadt a szíj és megakasztotta az önindító bendixet. Szerintem neked is valami a bendixxel lesz, fogaskerekek lekoptak, esetleg valami megakasztja. Szedd le az oldalát és látni fogod. Nem kell hozzá semmi szaktudás, pár csavar fogja, általában 8-as dugókulcssal letudod szedni a deknit.

bben

2013. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!