Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy egy jó autót az...

Igaz, hogy egy jó autót az ablakon behajolva kell beindítani. Az a jó? Akkor indításkor baj ha nyomom a kuplungot?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 22:32
 1/4 anonim válasza:
hát apukám, adj egy nagy pofont annak a vadállatnak, aki ezt mondta neked, vagy akiitől ezt hallottad.
2013. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom értelmezni a kérdésed, nyilván ez azért is van, mert hajnal van...


Én amin vezettem tanuló kocsi, azt csak úgy lehetett beindítani, hogy nyomni kellett a kuplungot. Most már a mi kocsink vezetem, ami egy Swift és néha még azt is kuplung lenyomásával indítom megszokásból. De sztem nem árt vele sokat az ember, mert ha pl. mondjuk sebességbe van és az ember nem veszi észre, így nem tud elgurulni.

2013. júl. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Minden kézi váltós autó indítható a kuplung kinyomása nélkül, hacsak nem létezik olyan, amiben ezt elektronika tiltja. Ettől függetlenül én mindig kuplunggal indítok, mert úgy tanultam, úgy szoktam meg. Ezzel valamennyire kíméled az akkumulátort és az önindítót, mert kisebb energia kell az indításhoz, mivel nem kell a váltót is átforgatni az önindítónak.
2013. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát elvileg mindig benyomott kuplunggal kell beinditani egy autót, én is mindig úgy csinálom. Mivel én szinte mindig egyesben hagyom az autót, induláskor ki sem kell vennem sebeségből, csak benyomom a kuplungot, és már indulok is. De amúgy nem árt kivenni sebességből, és újra betenni, az a biztos.

És nagyon sok autó van már, amiben olyan elektronika van, hogy csak akkor lehet beinditani, ha be van nyomva a kuplung.

2013. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!