Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra fura gyújtási...

Opel Astra fura gyújtási probléma. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Opel Astra Caravan gépkocsim van. A hétvégén minden közvetlen előzmény nélkül, több óra parkolás után nem tudtam elindítani. Hiába próbálkoztam vele 20-szor is egymás után, csak kínlódott 1-2 másodpercig, aztán lefulladt és az összes jelző lámpája kialudt. A Blaupunkt autórádióm 1997.01.01. dátumra állt be, 0:00 percre, és SAFE módban van azóta is. Gondoltam, most biztosan megadta magát, cellazárlatos lett az aksi, megszakadt egy vezeték a gyújtási körben, vagy tönkrement a generátor.


Másnap reggel felnyitottam a motorháztetőt, és rámértem az aksira. 12,2 V-ot mutatott a multiméter. Aztán csodák csodája, elindult az autó, a legelső indításnál. Járó motornál 13,7 V kapocsfeszültséget mértem, tehát a generátor is tölti. Az összes lámpája kifogástalanul világít, és semmilyen hibajelenséget nem produkál azóta sem.


Most mitévő legyek? Az autóm ismét működik ugyan, és el tudom indítani, de tudom, hogy ha egyszer megtörtént, megtörténhet vele bármikor. Például leállok egy vasúti átjáróban és akkor nem tudom elindítani. Ha elviszem a szerelőhöz, tud-e találni benne bármit, ha a hiba nem jelentkezik? Teljesen tanácstalan vagyok... :(


Minden válasznak nagyon örülnék és köszönöm előre is!



2013. júl. 24. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kellene tisztítani az akkusarukat és leellenőrizni a testkábelt. A 12,2 V már eléggé lemerült aksit jelent, kb 50%, egy teljesen feltöltött akkunak 12,7 v körül kellene lennie. Érdemes lenne töltőre rakni egy éjszakára, pihentetni néhány órát, majd felkapcsolni a világítást 3-4 percre és kikapcsolás után mérni egyet.
2013. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél egy új akkumulátort!
2013. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél új autót! Az Astra nem valami jó járgány. :(

Astra, fura gyújtás - Nekem ugyanezt csinálja, (H Facelift, 2012 januári, 130.000 ment bele) úgy, hogy előző szerviznél kaptam egy zsír új akkumlátort. Ergo ŐK SEM TUDJÁK. Szerintem egy szemétláda. Azóta röhögök a cégen (kínomban) amióta megvették ezt a FLOTTÁT.

2013. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!