Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonomon le szeretném...

Simsonomon le szeretném cserélni a hengert 60 asra 60/2 vagy 60/4? Túrázáshoz, hegyet mászni melyik jobb kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Elég sokat járok túrázni a bükkbe, persze közúton meg városba, és valami olyan hengerre lenne szükségem ami erős de nem nagyon pörgős, hogy ne menjen az élettartam rovására de nyomatékos is legyen .Gyári kipuval, karbival használnám.A fogyasztás se lenne elhanyagolható, mik a tapasztalatok melyik a jobb tartósabb ? Én bolti hengerre gondoltam nem faragni egyet ilettve készíttetni egyet.

2013. aug. 1. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Na, most ellenkezel önmagaddal.

Vaterán hirdet egy csávó, megmondod neki: ne egyen nagyon többet (több erőhöz többet fog, csak mondd neki, hogy ne sokkal), és mondd el azt szeretnéd, hogy alul legyen jó. Tudják a faragómesterek, hogy milyen vezérlés kell egy ilyen motorra. Ez csak akkor éri meg, ha rezonátoros kipufogó is kerül rá, amit ehhez a hengerhez gyártottak a te általad preferált alacsony fordulatra, és valószínűleg nagyobb főfuvi is kell majd.


Ezekután összelehet hozni egy nem pörgős izmosabb Simsont, de a 2T-k csak felül erősek, alul mind haldoklik. A bolti henger pörgetős, drága, és nem túl jó minőség.

2013. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Találtam egy ilyen hengert 60/4 es 39,5 a mérete. Ablakos felömlőkkel van ellátva mint ahogy a gyári felömlők,ez pont ott és akkor nyit(vezérel) amikor kell. A hosszúkás felömlők csak nagy fordulatszámon kezdenek meg indulni,ami a motor élettartamát erősen befolyásolja. Az ablakos felömlők már kis fordulaton le adják a nyomatékot nem kell szétpörgetni a motort ahoz hogy elkezdjen húzni. Igaz lehet ez ?
2013. aug. 1. 14:34
 3/3 Krómgyűrű ***** válasza:

Szia!

Nos megvetted azt a hengert, amit írtál? Ez a téma engem is érdekelne.

2020. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!