Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motornak szeretném a...

Kezdő motornak szeretném a 2006-2008 ig Honda CBr 600RR t. Kérdésem mennyire lenne jó kezdésnek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és most raknám le az "A" korlátlant nem tervem a száguldozás feleségem van akit szeretek és ezért úgy gonddolom hogy ésszel kell motorozni. Tehát ha normálisan megyek ahogy a nagy kresz könyvbe meg van írva akkor nem lehet baj úgye ? Normális válaszokat szívesen fogadom.
2013. aug. 1. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a legnagyobb motorom egy suzuki gs 500 volt, utána én is cbr-t vettem csak 1000köbcentiset

Nem haltam meg én se, pedig voltak olyanok amiket nem tudtam kezelni és majdnem baj történt, köztudott hogy egy 600-as még könnyen fogható így te diktálsz, hogy mennyire menjen

Nagyon kevés ember teheti meg a mai világban hogy legalább egy 125ös motortól induljon el felfelé, egészen az 1400ccm-ig

Viszont így kockáztathatsz néha, de ha oda figyelsz és nem bízod el magad hogy te már mindent tudsz, akkor kutya bajod sem fog történni

Mivel nem túra motorról van szó, ezért jobban reagálnak ezek a gázra, arra oda kell figyelned

27/f

2013. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet baj, de ehhez önuralom kell. Apám az ETZ 250-ével ment közel 20 évig. Aztán pár év szünet után kölcsönkapott egy GSXR 750-et. Egyszerűen észre se vette, hogy kihúzta 250-ig...


Pedig azért neki is lehetett önuralma ennyi év motorozás után. Tehát ezért óvatosnak kell lenned, mert megy. Ha bízol magadban, hogy nem száll el az agyad, akkor hajrá!

2013. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

600RR egy igazi sportmotor, kezdőmotornak én nem ajánlanám. Gyengébb gépeket könnyebb kezelni a teljesítmény és súly miatt. Ha nem akarsz szépen szamárlétrázni, vegyél egy Suzuki GS 500-t. Ezek is nagyon gyorsak, de még jóval kezelhetőbbek.

De ha megteheted, Kawasaki Ninja 250 talán a tökéletes kezdő motor.

2013. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te úgy közlekedsz ahogy a nagy könyvben meg van írva, az még nem garancia arra, hogy nem lesz semmi baj. Nem csak te közlekedsz az úton így adódhat olyan szitu, hogy rajtad kivülálló okból kerülsz bajba, erre azért oda kell figyelni! A 600rr szerintem ideális első nagymotornak, annó én egy R6-al kezdtem, ez a teljesítmény még viszonylag könnyen kezelhető, ugyanakkor már igazán élvezhető is, szóval szerintem jó döntés. Persze tényleg minden körülmények között csak ésszel!
2013. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm az öszinte válaszokt. Sokat ssegítettetek a döntèsbe,ès ahogy gondoltam is a lènyeg hogy a fejbe helyèn legyenek a dolgok de mint említettem is vannak ösztönző erő bőven ( kis felesègem ) :)
2013. aug. 1. 23:52
 6/8 dzsola ***** válasza:
szerintem jó, nekem 750 es gsx-r volt az elsö motor, én is megfogatam nem hajtok vele de már az elsö nap megvolt a 150,aztán 4 hét után meg már a 270 autópályán, a cbr-t is király mocinak tartom
2013. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy te úgy közlekedsz ahogy a nagy könyvben meg van írva, az még nem garancia arra, hogy nem lesz semmi baj. Nem csak te közlekedsz az úton így adódhat olyan szitu, hogy rajtad kivülálló okból kerülsz bajba, erre azért oda kell figyelni!"


Természetesen így van. A magadon kívül álló okok nem változnak motor és motor között. Persze, ha a láthatóság és hangerőtől eltekintünk. A kis motor inkább a vezetői hibák túlélésére szolgál.

2013. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mikroraptor válasza:

Haligali!


Kiváncsi lennék mi lett a vége a történetnek?

Bevált a moci?

Csak mert ugyan abban a cipőben járok mint te annó, hamarosan befejezem az "A" korlátlant 25 évesen, és első naqymotornak Honda CB 600 F Hornet-et szemeltem ki!

Persze ésszerűbb lenne egy kisseb gép de nem állok ugy hogy létrázzak a mocik terén!

2014. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!