Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is feleslegesek...

Szerintetek is feleslegesek ezek a több száz Le kocsik?

Figyelt kérdés
Szóval csak szerintem feleslegesek ezek a 300 Le-s kocsik? Mert forgalomba úgy se mehet többel és egy 100 Le-os kocsi is bír 130-al menni és sokkal kevesebbet is fogyaszt.Régen érdekes elég volt 40 Le az autókba mostmár ez kevés csak tudnám mér,még a Mini is képes volt 120-al menni akkor meg mégis mért kellenek ezek az 500 Le-s autók? Ezek nem lennének talán nem fogyna ennyire a kőolaj.

2013. aug. 7. 17:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

1: Akinek telik ilyenre nem fogja érdekelni, hogy 7L-t eszik vagy 17-et...


2: A minit hagyd... 100éves technológia. Viszi a 120-at hurrá :) autópálya 10km-es körzetébe nem vinném nem hogy fel rá.


3: Majd azért fog fogyni a kőolaj, mert ezek az emberek ilyen kocsit használnak :DDDDDDDDD


4: Szerintem is fölösleges, de ha megtehetném biz' nem hagynám ki én sem.

2013. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennének ha nem lenne rájuk kereslet, egy autót nem csak azért veszel hogy közúton akár, minden szabályt betartsál, közhelyes de oda lehet taposni bárhol egy nagyobb teljesítményű kocsinak

Másrészt a versenyautók milyenek? Többnyire átépített utcai forgalomba szánt autók

A választék széles, vehetsz kis teljesítményű kocsit ha nyugodtan akarsz közlekedni, de ha vágysz a kakaóra, és akarod hogy megnézzék mibe ülsz akkor választhatsz egy dodge chargert-t is


Kőolaj ide vagy oda, előbb utóbb el fogy ez nem titok, utána meg vegyi úton kotyvasztanak valamit, és azt fogják forgalmazni, de addigra mi már elfeledett generáció leszünk

21/F

2013. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Dehogy hülyeség, és hagyjad már ezt az álszent dumát, hogy csak 130-cal lehet menni, egyrészt mivel 150 től mérnek csak, tehát szinte minden normális ember 140-re állítja be a tempomatot.

Gondolj csak bele, 60 ról meg kell előznöd egy cammogó kocsisort, nem mindegy hogy 40 másodpercig tart egy ezres swifttel, vagy 5 másodpercig egy 300 lóerős dízel autóval, és közben le sem kell venned a kormányról a kezed, mert magától vált.

Na most akkor melyik a biztonságosabb?

Különben ha van rá pénzed miért vagy mazochista hogy gyenge autót veszel?

Akinek van pénze úgy is a jobbat (erősebbet) fogja venni.

próbáld ki ha a swiftednek nyomsz ötödikben egy padlót 120-nál (mögötted egy Porsche gyorsan meg kell előznöd a kamiont különben letol az útról) mi fog történni?-Semmi!

Azért kell az erő, hogy nagy sebességnél is rugalmas maradjon az autó ha gyorsítani kell egy adott sebességről.

Nehéz autókba 1400 kiló felett pedig kell az erős motor.

2013. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Most eszembe jutott pár dolog ezzel kapcsolatban.

Minek drága matrac tudsz aludni az olcsón is!

Minek drága csoki, vedd az olcsót!

Ne vegyél csirkemell filét, jó lesz a csirkefarhát is!

Sőt, egyáltalán ne is törekedj a jobbra!

Ne is élvezd az életet, elégedj meg a kevesebbel!


Mondjuk az a baj vannak olyan emberek akik nem tudják értékelni a technikát, és a fejlődést, sőt egyáltalán nem is ültek ilyen modern autókban avagy nem tudják kezelni a technikát ezért nekik a 60 lóerős swift az etalon, mert elméletileg tud menni 140-et, de ha kipróbálnának egy normális autót nem tudnának neki ellenállni, olyan ez mintha meglátsz egy dögös csajt miniszoknyában, meg akarod szerezni bármi áron (kivéve ha homoszexuális vagy/jelen esetben az autókra értendő) mint ebben az esetben a kérdező aki nem látott még (jó csaj) jó kocsit, és nem indult be nála aminek be kéne ilyenkor.

2013. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem 100 lóerős autóm van. Igaz dízel, úgyhogy nyomaték is társul a lóerőkhöz szépen. Így pályatempónál is van erőtartalék.

Persze a többszáz lóerős autók engem is letolnak (még ha 140-re van állítva a tempomat akkor is.) És a kocsisort se előzöm meg 5 másodperc alatt. Az autó se könnyű, 1300 kg. De ez a 100 lőerő szerintem pont kompromisszum a fogyasztás, normál utcai használat, biztonság és dinamizmus között.

2013. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én egész életemben kapartam mindenért, szüleim örök elégedetlennek tartottak mindig is, semmi sem volt elég nekem, bármim is volt mindig többet akartam.

Sajnos ennyi idő után azt kell mondjam jól gondolkodom, ez szükséges a sikeres élethez, sosem szabad megelégedni semmivel, az ember mindig többet akar, ha nem így lenne még a barlangban laknánk.

Ha volt egy dögös csaj akit meg akartam szerezni addig mentem utána amíg el nem jött velem randira, ha lekoptatott mentem más lány után.

Nem adtam fel és nem törődtem bele, hogy jó lesz nekem a dagi csaj is a faluházból aki mindig is nézett engem, mert nekem nem az esetem, és nem adom fel az elveimet sosem.

2013. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igazából nekünk, férfiaknak készülnek ezek az autók. Erőt sugároznak és jól mutatja az anyagi helyzetedet is. Itt nem arról van szó, hogy mekkorát gyorsul, hanem arról, hogy egy státusz szimbólum.
2013. aug. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De ne múlt kocsikat fiszonyítsátok már a jelen kori autókhoz.Nyílván a kérdést úgy értem hogy csak 40-60 LE-s kocsik lennének a kőzúton,így nyilván lehetne előzni mivel nem tud akkora sebességel menni egyik sem.
2013. aug. 7. 18:44
 9/19 anonim ***** válasza:

Én onnan közelíteném meg a dolgot, hogy mindenki azt vesz, amit akar. Másnak ebbe nincs beleszólása. Ha valakinek kell a 300LE közútra, akkor hajrá, vegyen. Nekem elég lenne a 100-120 körüli is. A valóság meg az, hogy a kocsim 45LE-s. Megtehetném, hogy lecseréljem, mert keresek annyit, de minek, ha szeretem, megbízható, és semmi baja, ráadásul rövid távon használom (napi 20-25km oda vissza)?


Nekem ez jön be, nem akarok száguldozni (ezzel a kocsival nem is tudok), a nyugodt haladás híve vagyok. Ráadásul imádom ezeket a régi kerregőket, ők még hosszú távra lettek tervezve. Meg se kottyan nekik a 20 év.

90-el bárhová elvisz, autópályára meg úgyse megyek fel. De ha kellene, se lenne gond, mert én simán megállnék 110-120-ról ott, ahol a 200-250LE-s kocsik bizony beleszaladnak az előttük lévő akadályba, tekintve, hogy ők 150-el mennek a 3. válaszoló szerint.


Egyébként csak megjegyzem, hogy azt a "150-től mérnek dolgot" remélem te se gondoltad komolyan.

2013. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a kérdéssel, indokolással találkoztam már motorokkal kapcsolatban párszor...

Nos, erősebb motor nemcsak a sebesség miatt kell. Nem is a csillagászati végsebességre van szükség, hanem nyomatékra, nekünk vannak gyönge járműveink, sem egy combos emelkedőn, sem kanyargós úton nem olyan egyszerű velük előzni... A kis Yarisunk (50 lóerő, az is tud menni 130-cal, bár még nem próbáltuk s elég jól fogyaszt, bár nem 130-nál) szépen elgurul ideoda, de már a Bakony nem is erős emelkedőin sem akar valami fényesen gyorsulni, s igen finoman fogalmaztam... Ha bevásárolunk, az is érezhető :D S ezek még merőben gyakorlati problémák lassan haladóknak, van, aki dinamikusabban szeret közlekedni...

2013. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!