Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotornál az miért baj ha...

Segédmotornál az miért baj ha túl kicsi fúvókát rakok a karburátorba?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat,ha túl kicsi fúvókát rakok a karburátorba,akkor tönkretehetem a motort,ez igaz? Ha igen,miért? (A túl kicsi jelen esetben 60-as lenne,gyárilag volt benne 68-as)

2013. szept. 5. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert nem kap elég benzint meg levegőt, és a motor nagyon gyenge lesz, erőlködnie kell, és ezzel pedig tönkrevágod. Inkább nagyobbat vegyél, ne kisebbet.
2013. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Levegőt hogyne kapna? A karburátor mérete nem változik,csak a fúvóka.
2013. szept. 5. 16:44
 3/6 A kérdező kommentje:
A cél lényegében annyi lenne,hogy azzal járkálnék itt a faluban és oda nem kell teljesítmény,viszont nem lenne hátrány ha keveset enne,ebből jött a kisebb fúvóka.
2013. szept. 5. 16:48
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Azért mert ha túl kicsi fúvókát raksz bele nem kap elég keveréket, amiben ugye az olaj is van, és ha nem kap elég olajat a motor akkor megszorulhat mivel nincs rendes kenés.

Ezért bejáratós gépnél nem is árt egy mérettel nagyobb fuvi. Mondjuk szerintem egy méret eltérés miatt nem szorulna meg, de inkább maradj a gyári méretnél.

2013. szept. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az üzemanyagban szegény levegő-benzin keveréktől jobban melegszik a motor. Valamint a nagyobb hő mellett kevesebb olajat is kap.
2013. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,így már értem.
2013. szept. 5. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!