Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Xenon fényszórókat hogy...

A Xenon fényszórókat hogy engedélyezhetik? Múltkor szembejött egy kocsi, és semmit nem láttam.

Figyelt kérdés

Ha az a xenon amire én gondolok, én betiltatnám. Van az a fényszoró ami lilás, fehér fényt ad, és ISZONYÚAN erős, vakító szemben.

Jött egy autó egy kis utcában szemben, és még csak félhomály volt, de bazz, semmit nem láttam. Meg is kellett állnom szinte, hogy elmenjen már melettem, mert hiába nem néztem bele a fénybe, vakított.

Egyszerűen elkezdtem hunyorogni, és becsukni a szemem, pedig nem akartam!

És azt hittem, csak velem van ez, de mellettem volt a haverom, és neki is. Egyből elkezdte, hogy "ez micsoda?!"


Hogy lehet engedélyezni azt, ami elvakít egy embert?

Sötétben bele se merek gondolni, ha mi van, ha ez a hátunk mögött jön utánunk, és a tükörbe világít nekünk...


Miért nem lehet ezt betíltani?

Hány ember kell hogy elvakítson és okozzon balesetet, ahhoz, hogy ezt betiltásk?



2013. szept. 18. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A xenonlámpa önmagában nem rossz. Igen hasznos. Csak akkor van baj, ha halogén fényszóróba beleerőlködik az utólagos xenont (ez egyébként tiltott), a tükör meg össze-vissza vetít. De akár a halogénizzó is el tudja vakítani a szembejövőt, ha nincs jól beállítva a lámpa, esetleg gagyi izzóról van szó, ahol még véletlenül sem ott van az izzószál, ahol lennie kellene.
2013. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Xenon izzó utólagos beépítése tilos, legalábbis műbizonylat nélkül biztosan.

Ég és föld a különbség a jól beállított xenon között, te sajnos most egy hülyével találkoztál, aki csak belerakta a foglalatba a másfajta izzót, de arra nem gondolt, hogy a foncsorozást meg a lámpa egész geometriáját a hagyományos izzóhoz tervezték, nem véletlenül.

A jól beállított xenonnál csak annyit érzékelsz, hogy fehér, hideg színe van a fényszórónak és kész.

2013. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A ma használatos világítástechnika már nagyon elavult. A mai autók utazósebességéhez képest elég rövid távolságokat világítanak be. Azért találták ki a xenon világítást, hogy takarékosabb üzemeltetés mellett nagyobb fényáramot tudjon biztosítani. A xenon rendszerek hagyományos lámpabúrákban való használata nem kívánatos eredménnyel járhat, ilyen a szembejövő autósok elvakítása.

Az újabb ledes megoldásokkal már célzottabb fénykévét lehet kialakítani, de még ez sem tökéletes. Az lesz az igazi áttörés, ha polarizált fényt fognak kibocsájtani a fényszórók, amit a szélvédőre szerelt, vagy szemüvegre csatolt polárszűrő kiszűr. Folynak már ez irányú kutatások. Egy évtized múlva már elterjedt megoldás lesz, csak addig kell kibírni valahogy.

2013. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem utólag van berakva és rendesen be van állítva, de még sosem villogtak, hogy vakítana, na meg lehet szabályozni a fényszóró állítását bentről.

Engemet sosem zavar a másik autónak a xenon égője.

Nem kell bele nézni.:)

2013. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De ha tíz év múlva be is vezetik, nem fogják egyből kivonni a forgalomból a több millió hagyományos fényszóróval szerelt autót. Onnantól még jó 20-30 év mire ezek kikopnak.


A gond a rosszul beállított és/vagy utólagos xenonokkal van. Nem is engedélyezik. Ha egy közúti ellenőrzésen kiszúrják, büntetnek is érte rendesen.


De egy rosszul beállított halogén is tud rendesen vakítani. Múlt vasárnap este az M6-oson pl megelőztem egy autót, mert nem akartam 120-szal cammogni, mikor 130 a megengedett. Na a sofőr önérzetén ezzel hatalmas sérelmet okoztam. Fölkapcsolta mögöttem a reflektort és rámtapadt 50-100m-re követett. Próbáltam neki villogni elöl is a hátsó ködlámpával is. De tuti, hogy nem véletlenül felejtette így, hanem direkt volt, mert mikor beékelődött közénk egy autó egyből levette és le is maradt.

Vannak ilyen barmok...


A másik ami sajnos egyre jobban kezd divat lenni, ez a vakítóan fehér H.O.D.-izzó, amit a normál halogén foglalatba raknak be. Eddig akárhányat láttam, kivétel nélkül mind irdatlanul vakított. És sajnos egyre több fényszóróba raknak ilyet. Én ezt tiltanám be sürgősen.


"A jól beállított xenonnál csak annyit érzékelsz, hogy fehér, hideg színe van a fényszórónak és kész."

A gyári xenonok színhőmérséklete 6000K alatti. Azaz nem vakítóan fehér, nem lila, nem kék. Az ilyenek mind utólagos "homasitás" cuccok.

Szemre csak akkor látszik egyértelműen a különbség, ha egymás mellett áll egy gyári xenonos és egy halogén fényszóróval szerelt autó. Tudom, mert nekem is gyárilag xenonos autóm van.

2013. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Amikor olyan "önérzetes" barmokkal találkozok össze, amilyeneket írsz, akkor általában rálépek a gázra és addig megyek 140+ -al (nem akarom ide írni, hogy mennyivel), amíg el nem tűnik még a lámpája is a tükörben, utána visszaállok a megengedettre.

Kb. ugyanilyen önérzetes patkányok szoktak szemből rám villantani, csak mert az én lámpám jó (most a vizsgán tökéletesnek találták mind a fényerejét, mind a beállítását). A kedvükért nem fogok sárgán pislákoló izzót beletenni, csak hogy a csöpp kis homár szemecskéjüket egy cseppet se bántsa. Természetesen én is visszavillantok, ha a parasztja bevillant (kivéve ha figyelmeztet valamire, de azt észre lehet venni).

2013. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ja, csak más faroksága miatt nem akarok 30.000-et fizetni.
2013. szept. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!