Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így kell elindulni kocsival is?

Így kell elindulni kocsival is?

Figyelt kérdés

Egyik haverom elhívott simsonozni és megmutatta, hogy kell elindulni. Ugye kuplung be, 1-esbe be, lassan kiengedem a kuplungot és nyomok közbe egy kis gázt.

Azt mondta, hogy tanuljam meg, mert autóval is így kell majd.


Ez autónál is így van akkor? Ha gyorsabban indul valaki akkor gyorsabban kell felengedni a kuplungot? Csak mert akkor simsonon lefulladtam. Vagy,hogy van ez?


Sajnos még nincs jogsim, de nagyon várom már. Imádom a kocsikat :)



2013. szept. 30. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából így indulsz autóval is, csak ott a lábad dolgozik.
2013. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom :) Nagyon várom már, hogy vezethessek. Egyedül a váltás az kicsit furcsa nekem. Honnan tudom mikor kell váltani? Meddig kell nyomni a kuplungot stb. Ez az egy furcsa nekem még így 15 éves fejjel, de valószínűleg ha elkezdem a tanulását, akkor biztos megfogom érteni.
2013. szept. 30. 17:14
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Autóval is így kell..

Nem is a gáz a lényeg hanem az hogy minél fainabbul rá tudd engedni a kuplungot a motorra. Kicsit nyomsz a gázonximum annyi hogy magasabb legyen a fordulatszám aztán vagy sikerül vagy nem.

De tök ugyanaz kocsinál is, Maximum annyi a különbség hogy minél erősebb egy kocsi annál kisebb gázadás kell hogy megmozdítsa.

2013. szept. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
elírtam de mindegy ,,, érted a lényeget. az első maximum sortugrott vond ki. :D
2013. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Érzem a lényeget. Köszi, a válaszokat.
2013. szept. 30. 17:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyorsabban indulsz, akkor nagyobb gáz kell, illetve tényleg gyorsabban felengeded a kuplungot. Egyébként nem olyan bonyolult az egész, érzed nagyjából, hol nem pörög szét a motor, de azért még megfelelő fordulattartományban van (tehát van benne erő). Nem nagy nehézség szerintem, bár én 3 próba után tökéletesen váltottam a motoromon, és autóban is ment egyből. Sokkal inkább a forgalomra nehéz figyelni, kezdőként Budapesten azért számomra adódtak nehézségek...:) (De 4-5 alkalom után megszoktam a dolgot, és elég hamar felvettem a forgalom ritmusát. Bár nem volt nehéz, mert dinamikusan közlekedek, csak ha ismeretlen helyekre bp-n, akkor szoktam visszavenni a tempóból, mert mindig elnézem a dolgokat...)
2013. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz
2013. szept. 30. 17:38
 8/11 anonim válasza:
Jól össze kell tudni hangolni a kuplung felengedését és a gázadást. Ez csak gyakorlás kérdése, simán bele lehet jönni. A váltással sem lesz gondod, a folyamat berögzül az agyadban és gondmentesen fog menni. Hajrá!
2013. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz, nagyon várom már, hogy vezethessek. Most biztos hülyének néztek, hogy 15 évesen mit akarok, de nekem ez minden vágyam.
2013. okt. 1. 20:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem gyakorolhatod olvass róla! Ajánlok egy jó könyvet ami nem kapható, talán antikváriuban megleled.

Szászvári József - Rally autózás

[link]


Azt hiszem a harmadik fejezet: Technika, taktika

Szerezd be, jó könyv.

2013. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!