Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segíthet a katalizátor tisztít...

Segíthet a katalizátor tisztító adalék?

Figyelt kérdés
2003-as 1,4-es Renault Clio 2-es tulajdonosa vagyok. (1.4 16v - 98Le) A műszerfalon világít egy hibajelző led. Működésben, fogyasztásban semmi sem változott. A computer szerint katalizátor hatásfok hiba. (egyszer ki is aludt magától de aztán visszatért a jelenség) 105e km van benne, 1. tulajtól vettem. Nyilvánvaló, hogy városban rohangált. Gondolom ez mehetett a kárára. Lehet kapni különféle katalizátor tisztító adalékokat. Érdemes ezekben hinni? Segíthet?

2013. okt. 5. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajtsd meg! Ha nem jön rendbe akkor csere bontottra.
2013. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és a hibakódot töröltesd ki belőle.
2013. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mikor megtapostam akkor tűnt el a jel is. Azóta visszajött ugyebár. Hiába tapostam ki, nem tűnt el még egyszer. Ha kitöröltetem a hibakódot, akkor 2-3 nap és visszajön.
2013. okt. 5. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:

érdemes lehet etanollal próbálkozni, fele arányban benzinnel csodálatos tisztító képessége van, olyannyira, hogy 1 tank elfogyasztása után érdemes üzemanyagszűrőt cserélni


(a hiedelemmel ellentétben nem árt a gumi alkatrészeknek)

2013. okt. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egy barátomnak volt hasonló problémája neki azt mondták hogy a tisztító folyadékok csak 30-40% os tisztítást csinálnak ezért elvitte egy ezzel foglalkozó céghez. [link]
2014. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!