Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek erről a mondásról mi a...

Nektek erről a mondásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ha új csak is dízel, ha használt csakis benzines !


(A, nem vennék új autót ha milliomos lennék se, és hasonló süketelésekre nem vagyok kíváncsi.)

Köszönöm


2013. okt. 7. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert fejlődik a dízel, és hosszútávú használatra sokkal jobban megéri (gazdaságilag). Bár semmi vezetési élményt nem ad a dízel, de legalább nem eszi le a gatyádat.


De szerintem hülyeség ez a "mondás", mert a benzines is ugyanúgy (ha nem jobban...) fejlődik.

2013. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én maximálisan egyetértek.

Használt dízeles autókban nagyon sokszor annyi km van hogy az hihetetlen,csak megvan pörgetve..(sok céges autó...)

Persze ez saját vélemény,én erre értem ezt a mondást.

A szerviz szerintem ugyan ott van árban.Csak amiben több km van,ugye hamarabb kell,többször.

(ui: sok km-est kifoghatsz benzinesbe is.) ez az én tapasztalatom

2013. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kinek telik itt új autóra? Vennék én új autót ha 5ször annyit keresnék mint most.

Benzinesből is kilehet fogni olyat ami sokat futott.

Nem a km óra állást kell nézni hanem az állapotot. Például ha nem tartották karban, padlógázzal hajtották akkor tejesen mindegy hogy csak évente 10.000kt-t futott. Viszont ha évente 30.000et mentek vele és rendszeresen szervizelték és kímélték akkor sokáig elmegy az még...


Nincs autóm de dízelt szeretnék mert keveset eszik. Aztán majd meglátjuk mennyire válik be. Én azt a mondást tartom szem előtt hogy a puding próbája az evés...

2013. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És neked erről a mondásról? :D

"Dízelautót vezetni olyan, mint melegnek lenni. - Ma már egyre elfogadottabb, de azért még szar érzés." (VICC)


Egyébként szerintem használtban lehet jobb benzinesben gondolkozni, talán jobb eséllyel kapsz jót. De ez csak paraszti ésszel való eszmefuttatás.:)

2013. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam, vagy olvastam ezt a mondást ezelőtt. Ha van is ilyen, csakis a kitalálójának a hitvallását tükrözi, ezért sem nevezném mondásnak.
2013. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Arról hogy milyen az állapota nagy kevés a valóság...

Manapság veszel egy autót, amíg hazaérsz fasza, azután meg k.o.

Kereskedőtől, soha semmien autót nem szabad venni.

Ui: km azért mutatja azt hogy milyen állapotban van.

Rengeteg dízeles céges autó van, több 100e km-ekkel, s alig pár évesek... eladás előtt órát megbütykölik, 1 kis autó mosó s megnem mondod róla hogy mi baja, tesztkör alatt is pöpec (addig bírja a sok szar amivel feljavítják picit )

2013. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva tartanám helyesnek: ha használt, diesel, ha új, benzines. Merthogy az új dieselek megfizethetetlenek, a benzines régiségekkel meg csak a szívás van.

Amúgy meg szerintem egy használt autónál a km a legutolsó szempont. Egy motorcsere nem egy nagy tett, van a bontókban rogyásig, sőt, még akár külföldi bontóból is vehetsz, vagy akár megfurathatod. De ha a kasznit eszi már a rozsda és a kárpitok le vannak lakva, akkor azzal akármit csinálsz is, akkor is csak egy pudva marad.

2013. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne egy őskövületet vegyünk alapul....(ott már baj van...)

Motor csere igen, s még a többi nem csak a motor megy strapára ...

mind1 (10 autóból 8 megvan pörgetve) km-re nem tudsz alapozni. Sőt kb. semmire manapság ha nem vagy szemfüles

Van aki dízel / benzin párti. Utolsó közé tartozok.

2013. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért váltót már eléggé tudnak csinálni minden gyárban, a futómű meg egy csillió kilóméteres kocsiban már jó eséllyel felújított lesz, még jól is járhatsz vele egy gyári kiépítésű 100e km-eshez képest.


Most már nincs baj a benzinesekkel, ez igaz. De hát ezt mondtam én is. (Csak a benzin árával van a baj.)

2013. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!