Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dizel motor, magasnyomasu...

Dizel motor, magasnyomasu befecskendezö, meg adagolo rendszerébe lpg t folyékony halmazallapotba gázolaj helyébe bejuttatva hogy reagalna a motor?

Figyelt kérdés
Gàzolajal beinditani, majd menet közbe zàrni el a vezetéket, és ugyanakkor biztositani a magasnyomasu pumba szàmàra a folyékony lpg t. Velemények ,tapasztalatok?

2013. okt. 25. 20:29
 1/7 szántóvető ***** válasza:

adagolós dízelnél működik a dolog: [link]

de van profi műhely is: [link]

2013. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tisztán LPG-vel szerintem nem fog menni egy mezei dízelmotor. Vannak olyan motorok, amiket gyárilag gázüzeműnek építettek, pl az Ikarusokban is volt CNG-s Rába motor, ami hellyel közzel ugyanaz volt, mint a D2156 (igaz ez szikragyújtású volt és kisebb volt a sűrítési aránya).

Fentebb már linkelték, hogy át lehet építeni dízel-LPG közös üzeműre, de ott a gázt a szívósorba fecskendezik. Az adagolón keresztüli LPG bevezetés szerintem nem működne(meg az sem biztos, hogy az LPG értékelnél, hogy ha egy 17-18-19:1 sűrítésű térbe próbálnád betuszkolni, tuti szabályozatlan öngyulladás lenne belőle).

2013. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A gyujtàst a magasnyomàsu pumpa szabajoznà ugye, cs az a kérdés h öngyuladàs bekövetkezne e gyujtogyertya nélkül, meg maga a fojékony lpg h viseli a 160 bàr nyomàst, ami ugye a rencerbe van befecskendezéskor, meg a nyujtàs, munkaütem dinamikàja milyen a dizelhez képest? , szoval a motor h viseli, mert a benzines motor nagyob fordulatszàmon dolgozik a dizelhez képest..
2013. okt. 28. 13:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugye màn tisztàn lpg üzemü traktorokat gyàrt egy török, megy egy német cég is! Azt is ugye gàzolajal indicsàk be, majd bemelegitet motrot menet közbe kapcsoljàk àt lpg re..,innen az alapötlet, 30 % os megtakaritàst mondanak erre a megoldàsra!
2013. okt. 28. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:
tudomásom szerint ez nem teljesen így van, lehet, hogy tévedek, de én úgy tudom, hogy ilyen esetben ugyanúgy gázolajjal megy a motor, de mellé nyomnak lpg-t is, így a meggyulladó gázolaj gyújtja be a gázt, mert az magától nem gyulladna be...
2013. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Javítsatok ki, de én úgy tudom dízel motornál az üzemanyag ellátó rendszer részeit a gázolaj keni. NAmost nemtudom a folyékon LPG-nek milyen kenő hatása van.
2013. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!