Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olajokat mennyi időnként...

Az olajokat mennyi időnként kell cserélni az autómban?

Figyelt kérdés

tehát a fékolajat mennyi időnként cseréljem? a szervó olajat mennyi időnként cseréljem? a hűtővizet mennyi időnként cseréljem? opel astra classic 2 G autó most 6 éves és még sohasem voltak benne ezek cserélve.


és a fékre hány km után kell ránézni? most van benne 75.000km, és az ékszíjat mikor cseréljem? a vezérműláncot mikor cseréljem?


2013. okt. 29. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

A szervizfüzetben szoktak ezek az adatok benne lenni. Az enyém már 8 éves H Astra.


Fékfolyadékot illik 2-3 évente cserélni.

A szervó olaj elvileg örök életű az Opelekben mint a váltó olaj.

A hűtőfolyadék fagyáspontját kéne lemérni. Ha már -25 fok körüli vagy feletti akkor érdemes cserélni.

A fékre ránézés alatt a betétek, tárcsákat érted? Azt elég szemrevételezni. Nekem kb minden olajcserekor alánéznek az autónak és átvizsgálják a fékeket, futóműveket, kipufogót.

Ékszíjat, mármint hosszbordás generátorszíjat is szemrevételezni szokták. Illetve ha már nyikorog akkor cserélni kellene. Nekem most lett cserélve 8 év után pedig 194.000 km-nél tart már az autó.

2013. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem volt kielégítő a válaszom...
2013. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Heló.

Én fékolajra 5 évet szoktam hagyni.

Szervó olajat is 5 év, de ugy tudom Opelban EPS van vagyis elektronikus szervó

Váltó olajat is cserélném 100E-ként. Oké, hogy mondják, hogy élettartam olaj, de szerintem 10 év után egy olaj már amiben van 100-200E km, sz@t nem ken, csak kavarodik bent a fémpor. Ez sem nagy összeg. Kell bele talán 3 liter.

Hűtővizet, akkor ha már nem elég erős a fagyállósága, előttem leírták.

A féket szemlével lehet megállapítani, használattól függ.

Hosszbordás szíjat elvileg lehet hagyni csúszásig (csikorgásig) én azért 100E-ként lecserélném nem nagy összeg, de sok mérgelődéstől meg tud kímélni.

Vezérmű lánc elvileg élettartamot bír, gyakorlatilag ha csörögni kezd csere. Persze jó esetben sose kezd csörögni.

2013. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak szeretném megkérdezni a véleményedet, hogy szerinted mitől megy tönkre a váltóolaj?

Hőterhelést nem kap, égésterméket nem kap, oxigént nem kap. Az enyém most lett lecserélve kuplung és lendkerékcsere kapcsán. Közel 200.000km és 8 év után egy deka fémpor nem volt a váltóolajban.

Előtte Opel márkaszervizben kérdeztem, hogy időnként nem szükséges-e cserélni a váltóolajat. Nem sajnáltam volna rá a pénzt, ott rögtön helyben megcsináltattam volna. De az egyértelmű válasz az volt, hogy amíg nincs megbontva a váltó, teljesen szükségtelen. Semmi érdekük nem volt ehhez, a saját üzletüket rontották vele.

2013. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a boltban benne van dobozban, nem kap oxigént, nem kap hőt, nem kap semmit, még csak nem is mozog, és mégis "tönkremegy" a boltban állás közben az olaj 2 év után.
2013. nov. 3. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Az legfeljebb motorolaj, az más!

De oké, a te pénzed, ha nem tudod hova tenni, vagy azt hiszed, hogy okosabb vagy mint az autódat tervező mérnökök, nyugodtan cseréltess a váltóban 2 évente olajat! Ártani nem ártasz vele, csak fölösleges.

2013. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!