Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor a 100 as benzin káros?

Most akkor a 100 as benzin káros?

Figyelt kérdés
2012-es 650i-m van, kezdetek óta mindig shellnél legdrágábbat tankoltam bele, (kutas mindig azt ajánlotta, hát legyen). Minap egyik kollégám (új camarot vezet) mondta ő sose tankolna prémiumot mert 95-re van minden autó rendszere beállítva. Most ebben van igazság?

2013. nov. 9. 23:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

"ő sose tankolna prémiumot mert 95-re van minden autó rendszere beállítva."

:DDD :DDDD :DDDD :DDDD :DDDD


Sajnos a hülyéknek is lehet Camarojuk és sok pénzük. :D

2013. nov. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Fölösleges és hülyeség prémiumot tankolni!Ha normális benzinkúton tankolsz (mol shell agip) akkor tökéletesen megfelel a 95 ös sőt a prémium benzint csak a (bocs hogy ezt írom) a balekokra sózzák rá aki nem ért hozzá és megveszi a drágábbat!50-60 forinttal több a 95 ös-nél,de elég gáz lenne az hogy a 2012 es autók csak prémium benzinnel mehessenek teljesen tökéletes a 95 ös is!A benzinkutas meg azért ajánlja a drágábbat,mert ki van adva neki,hogy azt is el kell adni talán még bónuszt is kap érte,ha minél több embert vesz rá,hogy a drágábbat tankolja!
2013. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Sőt, a Camaroba még a 95-ös se kellene - feltételezem nem állítgatják át / programozzák újra miután átjön a tengerentúlról, ahol még mindig a 91/92-es benzin a "premium", az a dög meg elmenne "regular"-ral, ami 87. :)


Egy ismerősöm volt odakint, bérelt autót (igen, Lincoln Navigatort) amit egy idő után tankolni is kellett. Beállt a kúthoz, levette a premium feliratú pisztolyt - erre odaugrik a kutas, hogy "rental?". Mondta a hazánkfia, hogy igen, természetesen bérautó, erre a kutas visszarakta a premiumos pisztolyt, leakasztotta a regulart és azt mondta hogy nagyon jó lesz az is bele.


Európában is a 95-ös érhető el mindenhol, azzal is simán elmenne az autód.

2013. nov. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha a motorelektronikád az előgyújtást az oktánszámhoz (pontosabban a kopogáési határra) állítja, akkor egy minimális(!!)nyomatéknövekedést tapasztalhatsz bizonyos fordulatszámtartományokban, de kb ennyi.
2013. nov. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Komolyan még mindig van olyan ember, aki nem fogta föl, hogy egyáltalán nem lesz attól jobb az autónak, ha az előírtnál magasabb oktánszámú benzint tankol bele? Ártani nem árt, de teljesen felesleges, csak a pénztárcád lesz könnyebb.
2013. nov. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Annyi hogy a 100-as benzinnek magasabb a kompresszió tűrése, vagyis magasabb végnyomásonál fog csak fellépni az öngyulladás.
2013. nov. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

A múltkor volt egy öreg előttem a kútnál, kannába akart tankolni a benzines fűnyírójába.

A kutas kérdezte, hogy mehet-e a 100-as benzin, az öreg kérdezte, hogy mivel jobb az.

A kutas hosszas makogás, és gondolkodás után annyit tudott kinyögni, hogy ha esetleg régen járt már az a fűnyíró, akkor a prémium benzin kitisztítja az üzemanyagrendszert.

Végignéztem a szitut, de mikor meghallottam, hangosan felnevettem, nézték is hogy mit röhögök. :-D Az öregnek meg csak bólogattam, hogy nem kell az bele...

2013. nov. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Jó sztori, utolsó :) Így kell ezt.
2013. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Nah most okoskodik itt mindenki, de elárulom, az ilyen drága autóknál van olyan, hogy gyárilag elő van irva, hogy 98-100-as benzin AJÁNLOTT bele, de ez nem jelenti azt, hogy a 95-el nem menne, de azért ha lehet, akkor 100-as kell bele.


Nem tudom, hogy a 650-be mi ajánlott gyárilag, de vannak ilyen autók, amibe 100-as kell.

2013. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

"Nah most okoskodik itt mindenki, de elárulom, az ilyen drága autóknál van olyan, hogy gyárilag elő van irva, hogy 98-100-as benzin AJÁNLOTT bele, de ez nem jelenti azt, hogy a 95-el nem menne, de azért ha lehet, akkor 100-as kell bele. "


Szerintem te még élőben nem láttál olyan autót, amibe 100-as kéne.

[link]

Nézd meg gyönyörűségesen, hogy ebben a frankó kis 20-on valahány millás kocsiba is sima 95-ös kell.

2013. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!