Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit érdemes venni,...

Milyen kocsit érdemes venni, ami 5 személyes, csajos, kicsi, keveset eszik, és olcsó?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék venni, de nincsen rá sok pénzem. (Kb. 200.000 Ft)

Kicsi, csajos, keveset evő kellene nekem, de lehetőleg 5 ajtós és 4-5 személyes. Matizt néztem már, meg corsa-t de sajnos ilyen árban nem nagyon vannak.Vagy kevés van. Suzuki swiftet nem szeretnék


2013. nov. 25. 14:46
1 2
 1/14 somogyi.gergo válasza:
Néhány csajos autó: mini, volkswagen polo, opel corsa, renault megane.. Szerintem ezek könnyen fenttarthatók és nem drágák
2013. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Na ez nem teljesen világosXD

5 személyeset akarsz de egy kicsi csajos verdába már 4 en is kényelmetlenül férnek el, 200000Ft ért meg max régi suzuki swiftet kapsz vagy vmi ősöreg benzinzabáló vackot.

Vagy gyüjtögess vagy érd be a swifttel.

Ja igen és azt se árt ha tudod hogy egy használtautónál kb megveszed az átírás + ha kell vizsga az még 100000Ft és a vétálár 25-50% át még ráköltöd a kocsira mert ennyiért nem kapsz olyat amin nem kell futóművet javítani vagy gömbcsuklókat vagy lengéscsillapítót neadj isten a motort.

Szóval inkább gyűjtögess vagy érd be a swiftel.

2013. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Renault twingo jut most eszembe amit tudnék mondani. Elfogadható helykínálattal bír, hátul 2-n bőven elférnek benne és a fogyasztása sem magas.
2013. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző teljesen normális választ adott, egyáltalán nem volt p.raszt.


Nos, csajos autót azért nem lesz könnyű 200ból venni, mert ennyiért 1995 előttit tudsz csak venni, amikor még az autók nagy része szögletes volt, áramvonalas formákat nem érdemes keresni. Ennyiért ami eszembe jut és kicsi, talán még picit csajos is az A Renault Clio, vagy az Opel Corsa A. De ahogyan írták, az átírás a biztosítással és eredetvizsgával együtt 75ezerbe biztos benne lesz, és egy nagyon minimum 40et még rá kell majd költeni.


Amúgy ha nekem ennyim lenne autóra, akkor ezeket nézném: Lada: 2105, 2107, Samara. Skoda Favorit, Renault: Clio, R19, R5. Peugeot: 205.

2013. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én elsősorban német márkát ajánlanám. Ha jól értem, akkor alacsony büdzséből kell megoldani a dolgot. A francia autó mindig is bajosabbak voltak, sok szerelő nem is szereti, és az alkatrészek ára is magasabb.


Bár nem annyira "csajos" autó a VW Golf, mint egy Renault Twingo. Viszont a dízel motorral hihetetlen megbízható, egyszerű, és a fogyasztása is elenyésző. A szerelők ismerik, és az új alkatrész sem drága hozzá, arról nem beszélve, hogy a bontókban minden van hozzá. Szerintem az egyik legjobb válságautó.

Bár kifejezetten utálom a Suzukit, be kell vallani, hogy a régi Swift-ek ugyanolyan megbízhatók mint a golf, csak ott a benzines motorok miatt sokkal több a fogyasztás.


Két dologra figyelj, ha autót veszel. Meddig van rajta műszaki, minél tovább annál jobb. Mert a műszaki vizsgát lehet 30ezer alatt meg sem úszod, és nem baj ezt csak pl. 1-1,5 év múlva kell.

A másik az átírás. Mikor megveszed az autót, akkor át kell magad vágnod az eredetvizsgáló, biztosító, okmányiroda szentháromságán is. A forgalmi-törzskönyv és az eredetvizsga költségei ~30ezer + biztosítás kötés. Ezen felül jön még a vagyonszerzési illeték az állam felé...

2013. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Eddig ez volt a leghasznosabb válasz. Nekünk Peugeot van, és nagyon sok a baj vele, és ha jól tudom az is ugye egy francia autó. A golf nem rossz ötlet, még azokat nem nézegettem, megmondom őszintén eszembe sem jutott. Köszi a segítséget :)
2013. nov. 25. 17:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez gondolom nekem szólt (6.ik voltam). Sok ismerősöm használt öreg Volkswagen dízelt, és mindenki esküszik rá. Nekem is volt sokáig, semmi komoly bajom nem volt vele. Romániába voltam vele, ami a leghosszabb táv volt. Itthon telitankoltam, utána akkor tankoltam legközelebb, mikor hazaértünk (románba nem mertem tankolni). 4.8l/100km ebbe hegyek is voltak (3 felnőtt + bőrönd, stb).

Szerintem a régi elő/örvénykamrás dízelek bármennyit elmennek, de tényleg.


Arra nagyon figyelj, hogy minél kevesebb korrózió/rozsda legyen. Egy erősen korrodált autóra sokat rá lehet költeni műszaki vizsga előtt, arról nem beszélve, hogy balesetveszélyes.

2013. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen neked "6. válaszadó" :) És Golf-on belül szerinted melyiket érdemes?
2013. nov. 25. 18:16
 9/14 anonim ***** válasza:

Daewoo tico

[link]

[link]

[link]

[link]


Kérdező ha csak a rémhírek így törik úgy törik véget nem akarsz szuzukit,akkor nyugodtan vehetsz szukit.A Daewoo Matiz,és az opel corsa sem biztonságosabb és ez a többi kicsi autóra is igaz ebben a kategóriában!

[link]


És itt a cororsa B töréstesztje

[link]

suzuki swifté

[link]

És még ezektől rosszabb törés tesztel rendelkező régi kis autók is vannak a piacon.

A suzuki ellenes fóbia teljesen alaptalan!

2013. nov. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

(6.ik ismét)


Ebben az árban 2.es golfot kapsz csak (kb. 1985-90 közt), abban volt sima és turbó dízel is. Egyformán megbízhatók, a turbó dízel dinamikusabb. Fogyasztás szinte egyforma.


És az autó kora ne zavarjon meg. Lehet kifogni szépet és akár jól felszereltet. Az enyémbe pl. minden ablak elektromos volt, központizár és még tetőablak is volt! Alig van benne elektromos alkatrszés, mechanikusan pedig nem híresek nagyon elromlani.


Ezekre is érvényes a szabály, mint minden más dízelre: télen érdemes dízelt venni. Úgy kell odamenni, hogy minél hidegebb a levegő és az autó még nem volt aznap beindítva (hideg motor), ha könnyen indul akkor OK. Ha nehezen indul, akkor sem biztos hogy nagy a baj (pl. izzítógyertya, filléres alkatrszész), de azért akkor már óvatosabbnak kell lenni.

Ha pedig nem akarja a vevő engedni, hogy hideg motornál indítsátok be, vagy hasonlóképp vonakodik, akkor olyan autót meg sem szabad nézni.


Egyszer egy ismerősömet kísértem el 120km-re egy autót megnézni. Telefonon ígért mindent az eladó. Hideg motorral vár, amúgy tökéletes az autó, semmi baja. Az ismerősöm pénzzel a zsebben ment. Odaértünk, be sem indult az autó. Gumik laposan, belül koszfészek.

És mikor felhoztuk neki, hogy ez most 3-4órahossza és 250km volt, akkor megvonta a vállát és megkérdezte, hogy most akkor megvesszük e vagy sem...


Csak óvatosan!

2013. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!