Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómata váltó az jobb...

Az autómata váltó az jobb mint a kézi?

Figyelt kérdés

Elvileg azt hallottam kevesebbet fogyaszt az autó, és kényelmesebb, csak nyomja az ember a gázt, és tekergeti a kormányt.

Tehát az autómata váltó az minden szempontból jobb?



2013. dec. 18. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Vannak automaták, amivel a kézi váltós fogyasztás alá lehet menni, ez ak a duplakuplungos váltók , PDK, Poweshift stb elnevezéssel.

A hagyományos hidromechanikus nyomatékváltós automaták többet esznek 0,5-2 literrel, mint kézi váltós társaik.

Kényelmesnek kényelmesebb, csak nyomod a gázt és tekergeted a kormányt. Nem mindenki szereti, nem mindenki preferálja, izlés kérdése, ilyen szempontból nem lehet kijelenteni, hogy jobb vagy rosszabb, mint a kéziváltó.


Fenntartásban drágább 40-70 000km-enként váltóolaj és szűrő cserét illik csinálni ( még akkor is, ha sok gyártó azt mondja, hogy lifetime olajjal van feltöltve). Ha vigyázva volt rá, akkor automatánál az első komoly szerviz valahol 300k km felett lesz, ami nem olcsó, 2-3-500 000 forint is lehet. Rettentően sok? Egy modern benzines/dízel autóban egy kuplungszerkezet és kéttömegű lendkerék csere is simán beleszaladhat 300 000-be. Igazából ez a faktor új autó vásárlás esetén lényegtelen, használt autónál pedig mindkettővel bele lehet tenyerelni a jóba. :/

2013. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem elveszi a vezetési élményt, és nem tudsz vele trükközni stb.. Nekem még nem volt. Én hagyományos paraszt vagyok, ezért maradok a kézinél.
2013. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló már kifejtette bőven, de annyit hozzá teszek, hogy nekem nem lenne élvezetes a vezetés, hogy ha csak nyomom a gázt és tekerem a kormányt. Számomra (mivel kimondottan szeretek amúgy is vezetni) elveszne a varázsa és unalmas lenne. :D
2013. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
DSG :))
2013. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De jó is az automata, amikor araszolni kell..

Amúgy nem kéne, jobb szeretek váltani, szinte észre se veszem mikor.

A mai automaták igen intelligensek, tudják hogy sportosan akarsz menni, vagy esetlege ráérősen és akkor úgy "dolgozik".

Aztán persze van "gombos" is, akkor Te mondod, most éppen milyen hangulatban vagy.

Én nem preferálom, de vannak előnyei.

2013. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak a modern automaták (elmúlt 4-6 év) váltói kezdenek a kéziváltó alá menni fogyasztásban. A legújabb automata váltókat már pl. gyakorlatilag lehetetlen fogyasztásban megverni, főleg tempomattal.


Nagyon kényelmes, nagyon praktikus de kicsit drágább, illetve van, aki szeret váltani. Általában azok, akik keveset vezetnek vagy valamiféle motorsportot űznek.

2013. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Manuális váltóval sokkal jobban lehet érezni/kezelni az autót szerintem . :D
2013. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#1 a DSG váltó is kuplungos, ugyanúgy cserélni kell benne kettőstömegűt és kuplungot mint a kéziben, igazából a DSG nem automata váltó, csak automatizált manuális váltó, a kettő nem ugyanaz... A hidrodinamikus automatában, mivel nincs olyan közvetlen kapcsolat a motor és a váltókihajtás között mint az előbbi 2-nél, ezért ott jóval lomhább a dinamika, és ezért el is nyeli a rezgéseket, így nem kell kettőstömegű, viszont a rezgésekkel együtt a forgatónyomaték egy része is elvész, ezért a lomhább gyorsulás és a magasabb fogyasztás.
2013. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jó az automata, de csak akkor ha kapcsolható kézi is. Az az esete annak, hogy a "káposzta is megmarad és a kecske is jól lakik."


Az automata nagyon hasznos dugóban és mellesleg egészségügyi előnye is van: olyan személynek, akinek visszeres a lába, annak kimondottan előny, hogy nem kell kuplungolni.

2013. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gondolom aki allitja, hogy nem jo, az mar vezetett automatat, ugye? Es tapasztalatbol beszel?....


Se nem jobb, se nem rosszabb. A narancs vagy a banan a jobb gyumolcs? Ugye, hogy erre sem lehet valaszolni rendesen. Mindenki leirja neki miert az a jo, es miert nem a masik. Te pedig kerdezo probald ki mindkettot es gondolkodj el es donts aszerint, ne pedig aszerint hogy mi mit irogatunk itt ossze.


En kb 6 evvel ezelott tertem at az automatara, es mivel kulfoldon elek ahol qrva nagy forgalmi dugok szoktak lenni es 25-30 percen keresztul is van araszolas, az automata mellett teszem le a voksomat. Mindenkeppen kenyelmesebb ilyen szempontbol.

At tudom tenni kezi valtosba is, amikor en mondom meg neki, hogy mikor valtson fel/le, igy a vezetesi elmeny megmarad.

2013. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!