Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltás közben leáll az autó...

Hundzseducs kérdése:

Váltás közben leáll az autó és rögtön újra indul. ( 94-s 1.3 8V Swift ) Vajon miért?

Figyelt kérdés

Lenne egy 94-es 1.3 8V swiftem.

Nem mindig tapasztalom a hibát.

Menet közben váltok 4.ből 5.be vagy forditva akkor a műszerfalon kivillan az aksi,Check Engine és a olaj lámpa--> leáll a motor de észre se veszem és beindul újra ( de csak mert gurul az autó tovább..) De ha lassaban megyek és 2.ból rakom vissza 1.be vagy üresbe akkor is csinálja néha ezt de viszont akkor nem indul ujra,gondolom a lassú tempó miatt.

Vajon mi okozhatja ezt ...



2013. dec. 20. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A generátor. Nekem mikor szarakodott, 2-esben mentem a kocsival, mert azon ugye végig nagy fordulaton tudom tartani és még közlekedni is tudok, úgy töltöttem az aksit mint a bicikli dinamó. Azért áll le, ha 4-5be váltasz. Terheled.
2013. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon értem... mitől indul újra?

Sebességbe mész leveszed a gázról a lábad, benyomod a kuplungot leesik a fordulat akkor leáll, majd amikor átrakod a másik fokozatba felengeded a kuplungot újraindul?

Ha így történik nincs alapjáratod

2013. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

93as stiftem van és 4 év alatt nekem is csinálta ezt jó párszor. Én nem foglalkoztam vele, mikor le állt vissza raktam egy sebességet és ment tovább.

Ezen kívül hidegben szokott rángatózni az autó(menet közben egy pillanatra leáll de rögtön megy is tovább)

Történt olyan is, hogy beindítás után le esett a fordulatszám majd leállt a motor.

Szintén hidegben van, hogy egy henger leáll ilyenkor egyenetlen az alapjárat és remeg az egész autó.

Mindezek ellenére én naponta használom az autót, eddig még mindig elvitt oda ahová tartottam.

Amúgy elektronikai gondra gondolok.

Gyertya, gyújtás elosztó, kábelek... Ezeket nem ártana cserélni vagy tisztítani.

Az enyém munkába járós autó, míg megy addig nem nyúlok hozzá nehogy rosszabb legyen:)

2013. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha benyomom a kuplungot rögtön leesik a fordulat 4-500-ra..


Ezek szerint alapjárat lenne ?

2013. dec. 21. 10:40
 5/7 anonim ***** válasza:
A régi autók átka! Ide az újjal!
2013. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de az én autóm is ugyanezt csinálja mostanság. A baj az, hogy itt is és más oldalakon is többször feltették már a kérdést majdnem teljesen ugyan azokkal a jelenségekkel, de érdemi választ még sehol nem találtam. Legtöbben amúgy a befecskendezőre gondolnak, állítólag annak a cseréje segít.
2015. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
+1, nálunk Seat Leon csinál ilyesmit. Régebben váltásnál vettem észre, azt hittem csak arra jellemző, de volt már úgy is, hogy menet közben 5.-ben egyszer csak leesett nullára a fordulat, aztán megint fel. Nem tart az egész egy másodpercig. Újabban meg az olajnyomás is kigyullad. Most már 3 vagy 4 éve csinálja ugyanezt, volt már ezerszer szerelőnél, de egyik sem tudta megoldani. Itt sem találtam használható választ, tanácstalan vagyok.
2017. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!