Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az elektromo...

Mi a véleményetek az elektromos turbóról?

Figyelt kérdés

Van értelme beszerelni egy 1.6 injektoros motorhoz ?

link:

[link]



2013. dec. 30. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Játékszer.

Annyi levegőt sem képes szállítani, amennyit egy kis, 1.1-es motor alapjáraton fogyaszt. Kb. olyan venti van felcsicsázva, mint a PC-táp ventilátor. A parasztvakítás része,hogy megrelézik, és külön le is biztosítják.

Haszna nincs, a kára annyi, hogy már kis fojtószelepállásnál is a névleges fordulatszám fölé pörög a ventilátor (gyakorlatilag a levegő forgatja, tehát korlátozza a levegő bejutását), nagy gáznál ez a fordulatszám a névleges sokszorosa lehet, a lapátkerék szétszállhat, a darabjait megeszi a motor, és konyec... százezres nagyságrendű kár.


Ami valóban működik, az így néz ki:

[link]

És három külön akku táplálja a három meghajtómotort:

[link]

Nitrópalack helyett szokták, hosszú távon olcsóbb.

Persze a motorvezérlést sem árt átírni hozzá, hogy a több levegőhöz többüzemanyagot adjon.

2013. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:

régen gondolkoztam hasonló dolgon,megnövelt szívótorok ill. szélesebb,hatékonyabb szívócső a motorba jutó levegőtöbblet végett,elektromos megoldáson is gondolkoztam.nem valósítottam meg de a levegőtöbblet jelenthet +LE-ket.

a link primitív szakszerűtlensége röhögésre késztet.

"Egyszerűen a légszűrő, és az injektor közé kell illeszteni"-az injektornak semmi köze hozzá.

" több levegő kerül az injektor házba, majd hengerekbe, és nagyobbak lesznek a robbanások."-már megint az injektor.én úgy képzelem el hogy a szívótorokba jut több levegő.

hogy karburátornál miért lenne tűzveszélyes azt nem tudom felfogni.

de ha rosszul képzelem el a működését akkor javítsatok ki.

2013. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne röhögtess már... :D 7 köbméter / perc... tudod te mennyi levegőt fogyaszt egy autó teljes gázon? Egy 1.6-os motor padlógázon nagyjából 8-10 köbméter levegőt eszik meg 1 perc alatt, ha ez a "turbó" 7-et enged át akkor csak lefojtod vele a motort...
2013. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

ez működik, csak iratni kell hozzá chiptuningot (az inyektorokat föl kell húzni a kapacitása teljesében) hogy spricceljék a benzint, és akkor egy 1.3-as swiftből ki lehet hozni a 100 lóerőt a régiből, az újból pedig 110 körül, de ehhez már 100 as benzin kell.

és így van kb egy szinten egy 1.6 vti civiccel

2013. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
Kb az a véleményem amit a linkben az egyik hozzászólásban olvastam a ventilátor teljesítményéről: "ez a teljesítmény egy komolyabb másnapos széklet illatával is percekig küzdene"
2013. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4 remélem ez csak szarkazmus...
2013. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak ez jutott eszembe :D

[link]

2013. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szántóvető ***** válasza:
pedig olyan szép neve van: B&B performance line electric supercharger system.
2013. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondolod viccből írta oda a szerző a cím alá, hogy "Avagy: tuningcucc hülyéknek."?


Némi iromány a Totalcar-ról (kb. második hsz):

[link]

2013. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kicsit többet tud mint a sportlégszűrő.

Én ezt kitaláltam 10éve 2ütemű trabiba pc ventilátor formályában. :D

Gyorsulásra semmit nem vettem észre hogy adott volna de végtempómon változtatott 86 helyezz 100 al tudtam hasítani.. :)

Amúgy régi ötlet.. Nézd csak.

1980 as évek eleje... a Mad-Max autója (elektromos compressor)

http://www.youtube.com/watch?v=KnaQNfkzSpo

2013. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!