Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az akkumulátor feltöltés...

Mi az akkumulátor feltöltés menete? Jól írom? Fölöslegesen nem akarok venni akkumulátort. Az autó egy régi Opel,44 Ah akkumulátorral.

Figyelt kérdés

Télen nehézkesen indul be, ha jól olvastam mindegyik fajtát lehet tölteni, valamelyikhez lehet utántölteni is ha épp fogyott sav.

Nos, ez egy Varta akksi, már 5 éves. Leveszem róla a sarukat, kiveszem a helyéről. Jól szellőzött helyen felnyitom a tetején a kupakos részt. (Ezt ha jól tudom nem mindegyiknél lehet megtenni, nem tudom hogy én ezt honnan fogom tudni...)

Utántöltöm ha lehet adott akksinál desztillált vízzel, hogy ellepje a lemezeket. Ezt lehet szabad szemmel látni?


Utána ha ez megvan visszazárom, kupakot rá.

És itt a második kérdés: Hogy is vannak a pólusok? Akku töltő pozitívját a pozitív részhez, negatívat a negatívhoz igaz? Ez gondolom nem jár szikrával. Bekapcsolom az akkumulátor töltőt és minél gyengébb erősséggel töltöm, mert ez a jobb az akkumulátornak. Hagyjam rajta egy egész éjszakát? Ha 12.7 V felett mérem töltés előtt akkor nem is kell tölteni?


2014. jan. 2. 21:22
 1/3 dirtboy ***** válasza:

ha jól gondolom valami régi akkutöltőd van.

mehet kevesebb áramerősséggel igen.

a kupakot letekered utána elemlámpával bele tudsz nézni hogy meddig van a szint.

a teljesen gondozás mentes akisánál nem férsz hozzá a kupakokhoz le van matricázva,aminél hozzá férsz ott szabad után tölteni valamint nem okoz károsodást ha kicsit magasabbra megy a feszültség a töltésvégén.

a kupakok legyenek meglazítva töltés idején.


hogy melyik oldali a pozitív az elvileg fel van tüntetve de szemre vételezve is észre venni mert a pozitív az nagyobb,vastagabb.

a csipeszt először tedd rá és utána kapcsold be,levételnél előbb ki és utána csipesz le.

pozitív pozitívhoz,negatív negatívhoz jól írtad.


hogy kell e tölteni azt terhelés mellett kell mérni.

tehát kocsiban meg tudod nézni,gyújtást rá adod és a lámpát felkapcsolod,vársz egy kicsit utána megnézed mennyi.

2014. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát ahol matricázva van, ott utántölteni nem kell, max csak feltölteni az akkut. És mikor mérem, akkor gyújtás le és úgy megnézem akkuba mennyi a feszültség?
2014. jan. 2. 21:35
 3/3 dirtboy ***** válasza:

nem,akkor kell mérni mikor rajta van a gyújtás és világít a lámpa.


a full gondozás mentesnél így van ott nem kell után tölteni,sőt garancia is elvészhet ha után töltöd ezért is matricázzák le.így látni ha hozzá piszkálsz.

ezeknél oda kell figyelni a töltésre mert károsodnak ha 14,4volt fölé megy a feszültség töltés során,sőt már 14,4et sem jó ha eléri.

2014. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!