Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szóltok a 2014-es F1...

Mit szóltok a 2014-es F1 korlátozásokhoz? (1.6L V6)

Figyelt kérdés

1.6 literes turbós V6-os motorok lehetnek már csak, max 15 ezres fordulatszámmal (eddig 18 ezret engedtek), és max 600 lóerővel.


A sebesség miatt nem aggódom, hiszen azt a párszáz kilós autót 600 lóerő is elég szépen fogja vinni, de valószínűnek tartom hogy a tipikus F1 hangtól elbúcsúzhatunk.



2014. jan. 6. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Pedig mekkora király lenne, ha mindenki olyan motort rakna bele amilyet akarna . :D


Amúgy nem követem az F1-et, így nekem mindegy.

2014. jan. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

igazából én sem

csak azért meglepődtem a hír hallatán

2014. jan. 7. 00:04
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez egy dolog, de a verseny közben is hülye szabályok vannak. Előzés közben nem lehet az előrébb lévőnek cikázni, hogy maga mögött tartsa a versenytársat, kanyar előtt egyszer változtathat csak irányt...idiótaság.


Apám is azt mondja egyébként, hogy minek korlátozás? :D Ő eltörölne mindent, és menjetek srácok, csináljátok ti akartátok :D

2014. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

igazából a biztonság miatt korlátozzák le őket... de ez annyit ér mint a sz*rnak egy pofon :D az 1.6-os motrokkal is ugyanúgy 300 fölött fognak menni, most akkor miért biztonságosabb ez? :D

nem 800 helyett 600 lóerő semmivel sem biztonságosabb

egyébként már a mostani V8-asok sem szólnak olyan szépen

meghallgattam youtube-on pár hangot a v10-es korszakból, hát azok jóval magasabb fordulaton mentek, szinte sikítottak :D 20 ezret is forogtak kb

ezek 18 ezerre vannak korlátozva

a v6 meg 15 ezerre lesz, szóval még rosszabb lesz a hangja :(


emlékszem még jó régen amikor még anno úgy nézett ki minden forma 1-es verseny hogy schumacher első, barichello második... még nagyon jó hangjuk volt az autóknak, és nekem máig az a sikító motor hang maradt meg a fülemben ha f1-re gondolok :D elveszik a varázsát ezzel sajna

2014. jan. 7. 00:27
 5/15 A kérdező kommentje:

erről beszélek, ezt a hangot már a mostaniak sem tudják, nem még hogy a v6:

http://www.youtube.com/watch?v=RqaJKTRs-Kg

2014. jan. 7. 00:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Nincs meghatározva a teljesítmény... Az üzemanyag mennyisége és a fordulatszám adott, hogy milyen hatásfokot érnek el, az már a gyártókon múlik, állítólag a merci motorja jelenleg közel 100 lóerővel többet tud mint a renault.
2014. jan. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nem tökmindegy milyen a hang?

Tvben úgy sem hallasz belőle semmit.

2014. jan. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Dörmögő ***** válasza:
Arról én sem hallottam hogy a teljesítmény korlátozva lenne. Egyébként igaza van az egyik előttem válaszolónak. Ha a tv-ben nézed akkor nem lesz akkora veszteség a hanghatás mint élőben. Meg a másik fele hogy várjuk meg hogy milyen hangjuk lesz, lehet nem lesz az rossz. De reményeim szerint az első időkben gyakoribbak lesznek majd a műszaki meghibásodások, és eltűnik végre a Vettel dominancia.
2014. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez az, ezért mondja apám, hogy mit törődnek a versenyzők biztonságával, ha ők saját maguk sem teszik ezt? Ők akarnak versenyezni, csinálják úgy ahogy akarják. Aki túl sokat kockáztat, legfeljebb belehal.


Egyetértek vele egyébként. Nyilván nem kívánom egyiknek sem a halálát, félreértés ne essék! De ők ezt bevállalták, és egyikük sem gyerek már, hogy mások vigyázzanak rájuk - ha ők nem teszik meg maguktól, akkor meghalnak, és kész.


Szerintem ha eltörölnének minden külső megkötést, egy idő után, (amikor versenyenként hullana el 1-2 pilóta, mert már csak 400 kilós egy kocsi mert kispórolták belőle a vezető kabinjának a védelmét is, és 1000 lóerős a motor aimvel már lehagynak egy vadászgépet is :D ) kialakulnának az íratlan szabályok. Csak ezt az utat jópár pilóta holttestével köveznék ki, amit az FIA nem akar hagyni. Jó kérdés miért? Ha egyszer a pilóták önszántukból viszik vásárra a bőrüket, akkor őket ez miért érdekli?

2014. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!