Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Lanos 1.4 es nem indul...

Sayorii kérdése:

Daewoo Lanos 1.4 es nem indul miért?

Figyelt kérdés
Első alkalommal, az inditó kulcs elforgatása után a jármű önindítója nem indul el. Mi okozhatja? Az indítási rendszer rögtön utánna áram nélkül marad, csak kb. 20 másodperc után jön vissza az áramellátás. Megimt inditok és ez ismétlődik.

2014. jan. 17. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Kontakt hiba? Akksi? Önindító? Esetleg a számítógép?

Ezt így látatlanban senki sem fogja tudni biztosan minden okot kizáróan, hogy mi is a baja. Vidd el szerelőhöz még addig amíg jó idők vannak, és nem a full havas úton kell elvontatni! Mert azt nem írtad, hogy egyáltalán beindul-e!?

Tehát szerelő.

2014. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem indul be. Az akku teljesen jó az autó tegnapig bezárólag 2000km-t futott hiba nélkül indítási gondok soha nem adódtak.Két hete Bosch márkaszervízből jött ki az autó és remekül müködött. Számítógép leblokkolhatja?? Lehet hogy belenyultak és korlátoztak valamit? Azt sem tudom hol van a 2001-es évjárat számitógépes csatlakozása. Állitólag a régebbi csatlakozás van benne amire a Bosch nem tud csatlakozni. Az önindító egyik pillanatról a másikra nem megy tönkre! Csak autópályán megyek jó körülmények között. Hol lehet a hiba?
2014. jan. 17. 08:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tippelnem kéne, gyujtáskapcsolót mondanék ha azt írod, hogy elmegy az áram a műszerfalról a kulcs elfordításakor.

Ha Gyujtás ráadása után az önindító behuzótekercsére +12 voltot adva forog az önindító, akkor gyujtáskapcsoló hiba.

Ha nem, akkor önindító, testelés akku stb...

Ennek megállípítása némi szakértelmet kíván...- szerelő.

2014. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A hibát megállapítottam, mégpedig úgy hogy az akkumulátort kivettem az autóból és töltőre tettem, ahol észrevettem hogy 20-30 mp. múlva ejti a feszültséget miközben töltöm. Vagyis lezárlatosodott. Egy Varta másfél éves Black dynamic?? Ennyit a márkákról. Elmentem egy autósboltba ahol két rossz méretűt akartak rám sózni de szerencsére felírtam a méreteit a belevalónak, így a harmadik némi felárral a hátsó sarokból jó lett. Beszereltem és már mentem is az autóval hiba nélkül.Ja és kiderült hogy ebbe a tipusban nincs hibakiolvasó kompjuter de a szerelők ezzel etettek.A drágák milyen viccesek.Probléma leküzdve a válaszok közül ez egyik segített. Kössz!
2014. jan. 17. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!