Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Van egy nem rég vett,...

Üdv! Van egy nem rég vett, használt 2001/9. évjáratú Fiat Bravam (1.6/16V ~100LE), vele kapcsolatos kérdésre szeretnék választ kapni szakértőktől. Van ilyen?

Figyelt kérdés

A probléma (vagy pedig a tapasztalatlanságom) a következő:

80km/h-val mentem fel 5. sebességben egy viszonylag nagy dombra. (vissza kellett volna váltanom már, ezt tudom.) A sebességmérő stagnált még tövig nyomott gázpedálnál is (ami talán nem baj a körülményekhez képest), nos az autó végül felért, a probléma ott kezdődik, hogy ezután egy darabig még szintén nem gyorsult. Mi volt ennek a konkrét oka szerintetek? Visszatettem 4.-be kicsit kihúzattam, fel 5.be, utána nem volt gond, meg úgy általában sík úton 5. ben nem veszi észre a 130at.



2014. febr. 9. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ránéztél a hőfokmérőre?

Ilyenkor ha magasabb fokozatban van használva az autó hegymenetben és csak erőlködik a motor akkor bizony túlmelegedhet egy időre.

Valószínűleg itt is ez volt. Az üzemi hőmérséklet felett veszthet az autó, jobban mondva a motor a teljesítményből.

Visszaváltás következtében magasabb fordulatra pörgött a motor így kénytelen volt gyorsulni és addigra a kényszerhűtés is lejjebb vitte a hűtőfolyadék hőmérsékletét.

A hőfokmérőre tessék néha-néha odafigyelni, főleg nyáron.

Az is lehet, hogy a termosztát fogja megadni magát.

2014. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán túlszívta magát ??
2014. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 egySanyi ***** válasza:
Jól leírtad, hogy mi volt a gond. Nem váltottál vissza időben elfogyott a lendület leesett a fordulatszám utána meg kellett kis idő mire megjött az ereje.
2014. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Nos, igen, a hőfokmérőre nem néztem rá, (~300 km-nyi tapasztalatom van jogsi óta :P) legalábbis miközben erőlködött, nem. Egyszer néztem rá sík úton, akkor félúton járt. Az "üzemi hőmérséklet felett", illetve a "túlszívta" magát mennyit, illetve mit jelent?
2014. febr. 9. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!