Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért folyik el a hűtő víz?

Loránd Demeter kérdése:

Miért folyik el a hűtő víz?

Figyelt kérdés
Van egy fiat bravo-m '98as 1.4 12v. A kiegyenlítő tartály kupakját levettem és láttam,hogy kicsivel több a víz benne mint szokot(fura). Beindítottam a kocsit a kiegyenlítő tartály kupakja nem volt rajta mert figyeltem mi fog történni és történt is...a vízszint emelkedett és egyszer csak kifolyt a felső részén... kiegyenlítő tartályt visszazártam megnéztem ,hogy a csövek bekeményednek e vagy sem ,de nem történt semmi maradt a régi... (mindez üzemi hőnél) Mi lehet a problem?

2014. febr. 10. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Valahol beledolgozik a víztérbe a motor.

Vagy a hengerfejtömítésnél, vagy valamelyik gátnál.


Szerintem.

2014. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ezek szerint nem normális jelenség? Vagyis ha a termosztát nyit-zár akkor sem kell ez legyen.
2014. febr. 10. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom ilyen kérdésnél miért kell egyből ijesztgetni a kérdezőt a hengerfejproblémával, ezt nagyon szemét dolognak tartom.

Egyáltalán nem biztos, hogy az.

A vízszint hidegen, melegen mindig más, üzemi hőfokon nyomás alatt van, a kiegyenlítő sapkája szabályozza a nyomást.

Akkor "hengerfejes" a motor, ha leveszed a kupakot, buborékok jönnek fel onnan úgy, hogy kipufogógáz jön ki belőle, a szaga is olyan.

Az előírt szintig töltsd fel a kiegyenlítőt, a hőfokmérő legyen jó, ott mérjen, ahol kell, ne önts a hűtőbe mindenféle hűtőtömítő vackot, és nézegesd rendszeresen, nem-e fogy belőle a víz. Ha kifogy belőle, attól elmehet a tömítés.

2014. febr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 3-as,ez sajna az lesz amit az 1-es mond ,mert ez nem ilyesztgetés ,hanem tapasztalat, ami majd neked is lesz egyszer, bár nem kivánom.
2014. febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sok ismerőst megkérdeztem ezzel kapcsolatban (többek között szerelőket is). Elmondásuk szerint amikor a termosztát kinyit akkor ez természetes dolog,hogy a víz szint felemelkedik. Ha a kiegyenlítő tartály be van zárva akkor a víz csövek nem kemenyednek be hanem ugyanolyan állapotban maradnak mint szoktak lenni! Úgy tudom ha hengerfejes lenne akkor fehér füst jönne ki a kipufogón és a kiegyenlítőtartályban is buborékolna a víz... Valamint a nívópálca segítségével meg lehet nézni az olaj állapotát és amennyiben az tejeskávéhoz hasonló akkor kezdhetek igazán aggodni! Most sem gondolom úgy,hogy minden rendben van a kocsival,ezek után is várom a további segítségeket! Eddigieket köszönöm!!
2014. febr. 11. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!