Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy 15colos alufelnit...

Vettem egy 15colos alufelnit a gyári 13 helyett.195/50-es a gyári 155/70. Ha rá megyek az ujj felnivel útegyeletlenségre pl göröngyre az autó erőteljesen el húz jobbra/balra ha egyenes úton megyek akkor normálisan megyelőre nem húz el. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Illetve még annyit hogy észrevettem hogy nehezebb lett a kormányzás menet közben, mint a gyári felnivel volt ez a szélesebb gumi méret miatt lehet? most volt centrírozva, és ujj tehermentesítők vannak benne de semmi nem változott. segítsetek légyszi. Nem kérek fikázásokat hogy a nagyobb méretek meg ölik a féltengelyt és a kerékagycsapágyakat stb..!

2014. febr. 10. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Apró kis probléma, hogy ez NEM váltóméret, 5% eltérés elég jelentős már. Gratulálok. Azt nem értem, hogy a hozzád hasonló észlények miért nem hiszik el a hozzáértőknek, hogy a megfelelő váltóméret fontos, mert a kocsi ahhoz van tervezve? És amikor tapasztalják, hogy "Jééé, de hát vazze, ez nem úgy viselkedik, ahogy kéne", akkor nem észbekapnak, hogy "nahát, de hülye voltam", hanem mondjuk kiír egy kérdést a GYK-re, vagy a totalcaros gumidoktornak, hogy fejtsék meg neki az évszázad rejtélyét.
2014. febr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
látom te nagyon hozzáértő vagy 6,5 coll széles a felnim és 15 colos milyen gumit ajánlasz rá? Ha meg csak okoskodni tudsz inkább vissza se írj.. Ki írtam hogy nem kell egyből lehurrogni de látom nem tudsz olvasni. Nem egy suzukissal beszéltem akiknek ugyanezek a méretek vannak az autója alatt és semmi baj az úttartásával...
2014. febr. 11. 00:41
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Te sokkal okosabb vagy, és egyértelmű, hogy MUSZÁJ volt 15-ös felnit beszerezni, úgyhogy mostantól befogom.

Ééééélj vele boldogan, áááldááásom rááááá...

http://www.youtube.com/watch?v=sbDCWRH4dSs#t=25

2014. febr. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vegyél rá 195/45/r15-ös gumit. Aztán cseréld ki a lengéscsillapítókat meg a lengőkar szilenteket és ha nincs az autón stabilizátorrúd tegyél rá ( az 1.0, 3 hengeres motorokhoz nem raktak!) és cseréld ki a kormányösszekötő gömbfejeket is. És ha minden megvan akkor vidd el egy futóműállításra.
2014. febr. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a fő probléma ott van, hogy hatalmas lett a méret különbség. Nem váltóméret ment rá. ennyi

Egy szélesebb gumival egy ilyen autó természetesen nehezebben kormányozható.

2014. febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépeb a normális válaszokat 1.3 van van alatta stab rúd.
2014. febr. 11. 08:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen lehet az "ujj" felni és az "ujj" tehermentesítő, de gondolom az ET érték se mond semmit neked, aztán csodálkozol ha árkot fogsz!


Az elsőnek igaza van, felteszel egy 3 cm-rel nagyobb 4 cm-rel szélesebb gumit arra a libakergetőre, aztán meg csodálkozol, hogy rossz lett az úttartás, meg leeszi a gatyádat! Ráadásul nem is négyet, hanem csak egyet? Így aztán végképp ne csodálkozz!

:D


Vehettél volna értelmes dolgot is a pénzből.

2014. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
értelem szerűen nem 1 darab felnit vettem, hanem 4-et. ET 37 és tudom hogy mi az az ET szám.
2014. febr. 11. 22:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor sem váltóméretet raktál az autódra.

Ezt a futómű fogja bánni. Illetve az úttartása sem lesz jó.

Szokták mondani. Gyári mérettől 1 mérettel térjünk el maximum. Nem véletelnül van gyári méret, és a kocsi könyvében felsorolva a váltó méretek..

2014. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
akkor a 185/45 jo lenne? az atmeroben 1% ban ter el a gyaritol
2014. febr. 13. 01:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!