Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen biztonsági felszerelés...

Milyen biztonsági felszerelés szükséges az "A" kategória elkezdéséhez? Igaz hogy a Bukón kívül szükség van protektoros ruházatra is?

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Van, ahol már a tanpályára sem engednek fel védőfelszerelés nélkül, de a vizsgára kötelező (abszurd módon közlekedni közlekedhetsz akár alsógatyában és papucsban is, ha van rajtad bukó...)


Ami kötelező:


- Bukósisak

- Gerinc és vállprotektor

- Hosszú, zárt nadrág térdprotektorral

- Zárt csizma (nem kötelező a protektor)

- Zárt kesztyű (nem kötelező a protektor)

- Zárt kabát (protektor lehet "felcsatolható" is, nem kötelező a kabátba épített


E nélkül nem engednek vizsgázni. Velem már tavaly előtt is szívózott a vizsgabiztos, mert ki volt véve a dzsekimből a gerincprotektor, nem engedett elindulni amíg vissza nem raktam.

2014. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, még egy kérdésem lenne Budapesten esetleg tudsz olyan iskolát ahol a saját motorommal vizsgázhatok és a tárolása is megoldható a vizsga ideje alatt?
2014. febr. 15. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A saját motoroddal bármelyik iskolánál vizsgázhatsz, ha a motor megfelel a kategória követelményeinek. A tárolásra sajnos nem tudok sokat mondani. Mivel a motoros oktatásnak továbbra is kötelező része a rutin pálya, így azt biztosan mondhatom, hogy a BKV tanpályáján (Stadionok és Népliget között) elviekben lehetne tárolni a motort, de én a biciklimet sem hagynám ott, nem, hogy a motorom. Még az oktatók az ott tárolt "saját" motorjaikat is egymásra döntve tárolják, képzeld mennyire vigyáznának a tiedre.
2014. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem, akkor inkább addig csak nézegetem a kis suzyt, köszönöm a válaszod.
2014. febr. 15. 11:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz pár pontja hibás.

-Bukósisaknál feltétel még hogy legyen rajta plexi, vagy legyen rajtad szemüveg.

-Könyökvédő is kötelező

-És kötelező a protektoros kesztyű.

-Zárt csizma, vagy hosszú szárú zárt cipő. Tehát hosszú szárú bakancs is tökéletes.


Persze amikor én vizsgáztam se foglalkoztak vele különösebben. 1500ft-os kesztyűmre se mondtak semmit(bár volt rávarrva pár vékony gumidarab hogy protektorosnak tűnjön)

2014. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. melyik sulit ajánljátok, illetve milyen motort? Nekem egy 750 gixerem van. Most vettem pár hete.
2014. febr. 15. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Jogis és tapasztlat nélkül? Az derék, csak óvatosan...


Amúgy szvsz teljesen mindegy, egyrészt úgyis valami 35 KW-os leharcolt vasra fognak ültetni, aminek köze nincs egy 200 lovas géphez, másrészt nem 30 óra alatt fogsz megtanulni gurulni.

2014. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, amúgy mindenkitől megkapom hogy miért vettem ekkora vasat, de úgy gondolom hogy minden fejben dől el. Lehet egy gs500 al is akkorát bukni hogy az ember ott marad, de ha ésszel használja az ember akkor nincs vész. Amúgy azért vettem őt mert jó áron volt, hibátlan és most volt egy elég komoly szerviz elvégezve rajta tehát tényleg költség mentes + minden álmom egy ilyen szépség volt (K3)
2014. febr. 15. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Bukni robogóval is lehet. Csak a 200 ló ki is szalad ám alólad, míg mondjuk 40 nem nagyon...
2014. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
141 Ló + a kipufogó rendszer
2014. febr. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!