Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy az autók...

Mr fox kérdése:

Miért van az hogy az autók műszaki, biztonsági fejlődésével együtt a kinézetük egyre szarabb lett?

Figyelt kérdés

Erre lehet, hogy nem is létezik válasz.

De mondjuk egy 60-70 es évekbeli autó sokkal igényesebb mint egy új.



2014. febr. 26. 21:15
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Minden évtizedböl lehet szép és csúnya autókat is említeni. Bár kinek mi tetszik
2014. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mért? Mert jött a sok szabályozás meg mindenféle előírás.

Fogyasztás fontos tényező ugye, még ha nem feltétlen egyes vásárlóknak, de a gyárnak igen olyan téren, ha több a fogyasztás, több a káros anyag = más besorolást kap a kocsi, nagyobb összegek az engedélyek, miegymás. Fogyasztás csökkenthető az áramvonalassággal, ugye minél kisebb légellenállás...

Ezen kívül ezért nem látni már egyetlen olyan autót sem aminek szinte függőleges az eleje pár kivételtől eltekintve. Jó példának a Mustang, aerodinamikailag nem a legjobb a kialakítása, de mégis megmaradt az élvezeti értéke, bár nem a semmiért 3x annyi európában mint az USA-ban...

2014. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Néhány új autó tényleg sokkal szarabbul néz ki, mint a régi, vagy akár az eggyel előtte lévő. Utóbbira példa az új Merci S és C osztály, Mitusbishi Outlander, illetve az új Skodák... Hát az új hűtőrácsuk, meg a hátulsó részük valami borzalom... De ott a Mitsubishi L200 amiből a régi egy komoly batár, robosztus terepjáró volt, az új meg egy puhány kis akármi, úgy néz ki mint egy rakás szar. Akkor a Toyota RAV 4 is jól el lett szúrva, az új Toyota Land Cruiser-ből is az előző ezerszer jobban nézett ki...


Fel nem fogom, hogy miért kell elcseszni azt ami jó. Kényszeres köcsög modellfrissítések. Komolyan inkább ne nyúljanak hozzá, francnak versenyzik az összes autógyártó egymással. Úgyis tele vannak pénzzel és tele is lesznek, mi az anyám pics áját versenyeznek. Inkább majd ha valami jót tudnak alkotni, majd akkor. De addig kuss.

2014. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert az aerodinamika került előtérben, ha megnéztek egy mai modern autót, sokkal áramvonalasabb mint mondjuk egy régi lada vagy wartburg. Ezért néz ki szarabbul. Nekem is a régiek jobban tetszenek, de hát, ez van.
2014. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez rohadtúl szubjektív, pláne ha a design-ról van szó, hogy mi lett elszúrva és mi nem... Pl szerintem az új S merci gyönyörű lett élőben is volt már hozzá szerencsém és az új C osztály is hasonló lesz tehát az is szép lesz... A L200 és a Rav4 szerintem is el lett szúrva formailag, bár lehet valakinek pedig az fog tetszeni....

Ja és nekem tetszenek az új Skodák is, egy új Oktáviát bármikor befogadnék a garázsomba :)

Ezt mondom úgy, hogy mindemellett nagy veterán rajongó is vagyok, de hát haladni kell a korral, nem lehet megakadni, a mostani autók között is vannak szépek bőven, csak még nem váltak klasszikussá. ;)

2014. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahh, ez hülyeség, a kinézettel semmi baj nincs, sőőt.

Ellenben műszakilag tényleg visszafelé haladunk, mármint megbizhatóságban.

2014. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Én is láttam már jó pár új S Mercit. Láttam már parkolni, ment már el mellettem mikor álltam, mikor autóztam, mentem mögötte.. Aztán este szintén ment el előttem az úton, lassan, lámpához gurulva. Nem azt mondom, hogy ronda, szép, de az előző jobban nézett ki. A GL-ből pl. az új baromi jól néz ki, hát az egyértelműen a legjobb nagyértékű SUV lett. Ma meg az új BMW X5-höz volt szerencsém élőben. Na abból is sokkal jobb volt az előző.


Persze nem azt mondom, hogy borzalom. Kivéve a Skodák új hűtőrácsát, na az tényleg csúnya lett. Meg az a vágott csomagtérfedél. Mintha hajtogatva lenne papírból. Na az szerintem kifejezetten ronda. Kár volt szétszedni a hűtőrácsot és az emblémát.

2014. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es: Ezen teljesen felesleges vitázni, Te így látod, én máshogy, de ez így van rendjén, ezért nem egyforma minden autó. Az X5-ösben egyetértünk, nekem se tetszik főleg az eleje, de ennek ellenére, ha valakinek az tetszik, nem fogom (és nem is akarom) meggyőzni arról, hogy ronda az X5 és, hogy fúúúj, ha neki az tetszik (és különben is miért ne tetszhetne valaki másnak az, amit én "rondának" tartok?! - biztos van abban is valami szép, amit Ő meglátott benne), akkor használja egészséggel legyen vele boldog, majd gyönyörködöm a saját kocsimban... ;)
2014. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Veled nem is kell vitázni, mert azért nagyrészt egyetértünk. :)


Az a rossz ebben, hogyha egyszer megengedhetek magamnak egy új autót és mondjuk már most ki van nézve egy konkrét típus, bennem van a félelem, hogy mi lesz ebből mire összegyűlik a pénz. Mert pl. nekem az abszolút álomautóm egy S Mercedes volt, de most már pl. baromira nem az.. Komolyan nem értem, hogy miért kell így elszúrni néhány autót. Az egyik leggázzabb modellfrissítés amúgy biztos, hogy a Mitsubishi L200-é. Ott tényleg nem tudok napirendre térni, hogy mit műveltek szerencsétlennel!

2014. márc. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!