Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motor eredeti festésére...

A motor eredeti festésére rágányoltak ecsettel és azt szedném le róla és az eredeti színt szeretném visszanyerni. Gondolom az új réteg jóval gyengébb, mint az eredeti. Lehet, hogy kromofággal le tudnám maratni, úgy hogy arégi ne sérüljön?

Figyelt kérdés
2014. márc. 23. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
semmi képpen mert a kromofág mindent le mar.csiszoló papir
2014. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kromofággal biztosan nem. A csiszolópapír sem jó ötlet, mert az is visz mindent. A fékolaj is fémig lemarja a festést.


Esetleg ha az eredeti annyival jobb lenne, mint amit ráfestettek, akkor higítós ronggyal finoman törölgetve talán lejön a felső réteg, az alsó pedig legfeljebb megmattul.

De ez sem biztos módszer - próbáltam a pirosra mázolt MZ-men régen, ott hozta lefelé az összes réteget.

2014. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Higítóval megpróbálom egy kevésbé látható helyen.
2014. márc. 23. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont a múltkor próbáltam egy sárvédőt megtisztítani hígítóval így mert egy b@rom ráfújt egy helyen egy kis pici lila foltot. (hajtógázzassal.) De sajna nem jött le.

Akkor van csak szerintem esélyed ha nem benzinállóval fuújták le és benzinnesronggyal letörölgeted a festéket róla

2014. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit zerger mond - mármint a benzinnel letörlés - működhet, ha pl. gyári kétkomponensűre van ráfújva hajtógázas sprayvel.
2014. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor van baj, ha nem valami egyszerű lakkbenzinnel higítható festék került rá, hanem például akrilfesték. Ha az már megkötött, nem nagyon oldja semmi olyasmi, ami ne hozna le mindent a vasig.
2014. márc. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rápróbáltam neolux higítóval (az volt itthon) és ha lassan is, de szépen lejött. Melyik higító a legagresszívabb. Nitró?
2014. márc. 24. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!