Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az motor olaj a nivó pálca...

Az motor olaj a nivó pálca alapján a maximum fölött van 2 cm-el minimum, és ez a szervízben az olajcsere után mértem. Azt mondták 4 liter kell bele de így meg a max fölött van jóval, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki megkérdezné, igen egyenes úton és motorleállítás után 1 óra után mértem.
2014. márc. 25. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A sok olaj se tesz jót a motornak!Engedj le vagy 2 dl olajat akkor jó ha a minimum és a maximum között van az olajszint.
2014. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 smitwesson ***** válasza:

ha max fölött van az nem jó. a min és max között általában 1 liternyi a különbség ami szerintem eléggé tág határt add meg. Tessék pontosan ez a kettő közé tenni a szintet mert ha több akkor kinyomja valamelyik szimeringet aminek jelentősen többe kerül a javítása/javíttatása mint leengedni 2dl olajat. nem szabad úgy hagyni.

ha úgy hagyod akkor vagy a vezérlés oldali szim. vagy a váltó oldali szim. fossa el magát. tessék beállítani azt a szintet mert ez a legolcsóbb megoldás.

2014. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem íróval. A szimeringek fogják kárát látni előbb utóbb.

Vidd vissza a szervizbe és reklamálj!

Vagy engedj le belőle magad! Ha nem férsz hozzá, (az én autóm pl olyan hogy csak csápos emelővel megemelve cserélhető az olaj, aknán nem), akkor a nívópálca helyéről egy vékony tiszta olajálló tömlővel is le lehet szívni belőle.

2014. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
honnan tudok venni olyan olajálló tömlőt? tök jó, hogy még a szervízben sem tudnak egy normális olajcserét csinálni...
2014. márc. 25. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
sima szilikon csővel le tudod szívni 100-200ft/m, de azért a szervizet hívd föl és kérdezd már meg mégis hogyan gondolják ezt
2014. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj vissza a szervizbe, és reklamálj. 2 cm az nagyon sok, én már akkor is szívom a fogam, ha 1-2 mm-rel fölé töltöm, magamnak, mert én cserélem az olajat, nem bízom mindenféle kontár Vendelre...
2014. márc. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SJoe ***** válasza:
Érdemes egy nagyobb injekciós fecskendőt is beszerezni egy patikából, s azt a cső végére ráhúzni. Kicsit macerásabb, de néhány deci motorolaj letüdőzése ennek segítségével elkerülhető. Az így feleslegessé vált olajat feltétlen visszavinném a szerviznek....
2014. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lidl-ben neha kapni olajszivattyut, ahoz van tömlő csak az akksira racsatlakoztatod.

Szervizben nem cserelnek olajat, max a felet leengedik es felöntik.

Nekem is 3 dl többet öntöttek igaz csak 5000 km -ert jartam ra eddig. Megvettem a szivattyut es lehuztam a 3 dl töbletet de olyan fekete az olaj, hogy az csak na. Nemsokara viszem az ujabb eves szervizre a jotallas véget de utana itthon lecserelem magamnak ujbol.

2021. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!