Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikeres forgalmi vizsga után...

Soldierdan kérdése:

Sikeres forgalmi vizsga után mit kell csinálni? (Lent tovább)

Figyelt kérdés
Ma volt meg a forgalmim és kaptam egy értékelő lapot. Na most azt mondta az oktatóm, hogy várjak egy hetet és a kapott lapot valamint iskola látogatási, személyi és vöröskeresztes papírral együtt be kell menni a Petzvál József utcába. Nem lehetne ezt a közeli okmányirodában ezt elintézne(nagyon messze van a Petzvál egyáltalán miért pont ott?), és miért kell egy hetet várni ?

2014. márc. 26. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először vizsgaigazolást kapsz, ez független az okmányirodától. Majd azzal kell menni oda, illetéket kicsengetni, és 2-3 hét alatt meg is jön a plasztikdarab, amivel lehet majd a kokót a dohányzóasztalon elegyengetni.
2014. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a vizsgaigazolást azt hogy kapom meg ? Az kell a Petzválból ? Csak mert pl. a KRESZ-t sem ott tettem le, bár nem tudom, hogy ez számít-e. (ebben még kezdő vagyok)
2014. márc. 26. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam még ebben az utcában, csak egy vidéki suttyó vagyok, de ez így megy. Vizsga után értékelőlap, majd jobb helyeken egy nap után, amúgy máshol 1 hét után, mint a mellékelt ábra mutatja, lehet menni a vizsgaigazolásért.


Nekem csak az előző jogsim kellett, mert volt, és az predesztinál az elsősegély meglétére.1 hetet amúgy nyilván azért kell várni, hogy bekerüljön a rendszerbe. Én sem tudtam azonnal kikérni az igazolást, amint meglett a vizsga.


A lényeg,hogy neked most egy vizsgaigazolás kell és ezt abban a Pelker Jácint utcában kapod majd meg. Utána mehetsz az ocsmányirodába. Oda amúgy lehet neten is időpontot foglalni és nem kell sorban állni.

2014. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Uhh. Hát ezt buktam. Ugye itt nincs olyan hogy ez az értékelő lap lejár ? Mármint nincs, hogy 1 hét múlva bemegyek a Petzválba (A p*csába) és közlik, hogy már érvénytelen, mert ha újra kéne kezdeni mindent akkor kikészülnék
2014. márc. 26. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van valami lejárati ideje, de nem egy hét.


Azért kell várni pár napot, mert idő amíg megkapják Petzválban az értesítőt és kiállítják az igazolást. Amikor odamész már csak át kell venned a papírkát.

2014. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak ezért féltem, hogy lejár az a vacak, és újra kellene kezdeni. Nem kis pénzben volt ideig ez.
2014. márc. 26. 11:33
 7/10 A kérdező kommentje:
....idáig*.....
2014. márc. 26. 11:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kenni kellett? :)

Na jó...

Azzal a lendülettel ha korán végeztél a Peczválban utána menj el a központi okmányirodába (Árpádhídnál van)Ha ott csináltatod akkor 2-3 nap alatt kiküldik a jogsit.Nem azért de miért kell oda menned?Nem viszik ki a sulihoz a pappírokat? Amúgy Én régebben ott is vizsgáztam a régi rendszerben. Mindenből elsőre... :) Másik jogsim már másik városban született meg...Úgy látszik nem mindegy hogy hol teszed le a jogsit,Nekem volt hogy ezt aznap megkaptam...

2014. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem úgy értettem a sokat, hanem a teljes jogsi idáig 170-ben van és a család sokkalja ezt ( nem tudom mire számítottak) Nekem az is gebasz volt, hogy nem ennél az iskolánál kezdtem a jogosítvány , ide csak a forgalmikor jöttem, mert "ezt ajánlották". Ma átmentem másodjára és hát az öröm mámorban nem nagyon figyeltem az oktatóra csak annyira figyeltem, hogy Petzvál 39. :)
2014. márc. 26. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:
95%
No para, 2 évig érvényes. :) Nekem 3 munkanapot mondtak, hogy azután kell menni a Petzválba. Ott oda kell adni a személyidet, a vöröskeresztes igazolást meg az általános iskolai bizonyítványod. Cserébe ők odaadják azt a törzslapodat, vagy mi. És az alkalmasságidat. Javaslom, hogy innen menj egyből az okmányirodába (a XI. kerületi ott van tőle kb 10 percre), és akkor már el is kezdheted az éveknek tűnő folyamatot! :D Ott el fogják kérni azokat a papírokat, amiket kiadtak a Petzválban (ezért jó egyből menni, mert akkor tuti nem hagysz otthon semmit), a személyid, a lakcímkártyád kell még. Csinálnak rólad egy képet, majd adnak egy 4000 Ft-os csekket, amit be kell fizetned. Utána soron kívül visszamész, aláírod a papírokat, megkéred őket, hogy küldjenek értesítést, ha postára adták a jogsit, és már mehetsz is :D Remélem, nem hagytam ki semmi fontos lépést.
2014. márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!