Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra G classic 2007-es...

Opel astra G classic 2007-es évjárat. Néha (most már egyre gyakrabban) előfordul, hogy menet közben megtorpan a kocsi. Ez lehet az EGR szelep hibája vagy akár valami más?

Figyelt kérdés
Autópályán pl. M0-án is előfordul 100-110-es tempónál.
2014. márc. 30. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Igen, ez lehet az EGR szelep hibája vagy akár valami más.
2014. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most leírtad gyakorlatilag aztz amit kérdeztem...

Kösz amit én is sejtek, de ezért kár válaszolni...


És mi más lehet még?

2014. márc. 30. 22:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Lambdaszondát szokták még mondani ilyen esetekben, esetleg alapjárati motor, MAP-szenzor (szívótér vákumnyomás)tisztítás ajánlott még. + benzinszűrőcsere?
2014. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Benzinszűrőcserére is gondoltam, de kb. mennyibe kerülhet mindezek cseréje és esetleg ha lehet a tisztításuk.


Ha fontos akkor Szigetszentmiklóson a Lukoilnál szoktam benzint vételezni legtöbbször, esetleg az olcsóbb áruk xarabb minőséget is jelenthet?

2014. márc. 30. 22:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már a G Astra is kiírja (talán) a hibakódokat. Meg kéne nézni milyen hibát dob és az alapján el lehetne indulni.
2014. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok újra.


Nekünk F van, arról tudok nyilatkozni. X16XEL motornál EGR szelep ki (utána vissza) szerelése elég bonyolult mert elég h*lye helyen van.

MAP szenzor, a miénken pont szemben van veled, ha kinyitod a motorháztetőt.

Alapjárati motort még nem volt kiszerelve. A miénken a bemenő benzincső alatt van, a szélvédő felől. Féktisztító kell az ilyen tisztításokhoz, az nem olyan drága, 1000-2000 Ft között van.

Benzinszűrőt ma cseréltem, SCT 308 márkájú/típusú 1100 Ft volt.


LUKOIL-lal semmi gond nincs, én is azt tankoltam legutóbb.


Esetleg próbálj ki vmi motortisztító adalékot, én SPURI-t szoktam, úgy vettem észre, hogy a fogyasztásom is csökkent, most pl 6,52 volt az átlag, ebben többsége autópálya volt, kevés Budapest, meg pár km egy faluban.

2014. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

HellO!


Nekem G Astra 1.6 16V-nél egyre gyakrabban csinálta ezt. Hibajelzés nem volt, hibakód sem, hiába olvastattam ki. Ki lett próbálva másik trafósorral, nem az volt a gond. EGR szelep le lett dugózva, azóta nincs vele ilyen gond.... Ha nem akarsz drága dolgokat kicseréltetni, első lépésben ki lehet ezt próbálni. Az EGR szelep könnyen hozzáférhető, egy alátétet esztergáltak nekem hozzá, az eredetin van 2 lyuk, ezen nincs, igy le van dugózva az EGR. Ha igy megoldódik a gond, akkor az EGR szelep volt a ludas. Sajnos az enyémen le kellett dugózni, mert már a tisztítás sem segített... A gyári drága, az utángyártottat meg nagyon nem ajánlották... Azóta viszont egyenletesebben jár a motor...

2014. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 7-es vagyok, még annyit, hogy az AGIP benzinnel kezdte a vacakolást, sőt amiatt egy injektort is kellett cseréltetnem. Az OMV illetve a SHELL benzinnel sose volt gondom, csak akkor jött elő mindig, ha AGIP-on tankoltam. A Lukoil-t én kerülném; próbáld ki hogy CSAK normális kúton tankolsz, illetve mindenféle drága adalék helyett én a SHELL 100-as benzinjével jártam egy ideig, az nekem valamelyest használt. Az EGR-t viszont ez sem mentette meg.
2014. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 2004-es G astrám csinálta.Z17dtl motoros.6 ezer forintért kipucolták az EGR szelepet.(Új 36ezer)Ez volt 120ezer km-nél,5 évvel ezelőtt.Azóta nem volt gond vele,pedig 100ezret beletettem azóta.Üzemanyag szűrő sem volt cserélve azóta és Auchan kútnál tankolok...
2014. ápr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!