Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsősegély vizsgára mikor...

Elsősegély vizsgára mikor érdemes bemenni ha nem hívnak?

Figyelt kérdés

Tehát ha úgy van hogy vagyunk többen és az megy be aki az ajtónál van vagy mit tudom én, tehát elsőnek vagy utolsónak

mert lehet hogy ha utolsónak megyek akkor már ideges a biztos és megbuktat, ha meg elsőnek akkor meg még odafigyel hogy mit csinálok, kell egyáltalán az eü vizsga miatt izgulnom?



2014. ápr. 1. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Áh:D Ennyi erővel fordítva is lehet. A elején igen oda figyel talán túlságosan is, a végére meg már elszarja csak 'mennyetek már'. Szóval nem lehet tudni. Én mindig is úgy voltam vele hogy ha tudok az elsők közt mennyek, mert jobb túl lenni rajta mihamarabb.

Hogy kell-e izgulnod? Neked kell tudni mennyire vagy felkészülve. Pár darab szabály van amit tudni kell, a többi meg szó szerint magától értendő. Pl ha meglátsz egy sebesültet az utcán nem az az első hogy padlófék és megnézed. Hanem megállsz, és biztosítod a terepet az esetleges balesetek miatti elkerülések végett. Vagy nem húzod el az utcáról pl a járdára vagy az út szélére mert lehet hogy azzal mozdulattal ott meg is ölöd. stb stb... Szóval egyáltalán nem nehéz.

2014. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nehogymá ne tudd megtanulni, ennek az életben is hasznát veszed!
2014. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem mondtam hogy nem tudom megtanulni...
2014. ápr. 1. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Mert ha ott fekszik valaki, te odamennél mozgatni meg lélegeztetni...

Mozgasd csak lehet el van törve a gerince, majd hátha elszakad benne az idegszál.

Megtanulom mert enélkül nem kapok jogsit... de ha nincs senki az úton én biztos nem állok meg...

2014. ápr. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elsősegélyvizsgán nincs vizsgabiztos, ő egy mentőtiszt, ő is egy ember, ő nem fogja felidegesíteni magát azért, mert a vizsgázó sík hülye. Ha fel vagy készülve akkor teljesen mindegy, hogy Te vagy-e az első vagy az utolsó. Visszatérve az előző mondatomra, tehát mentőtisztről van szó, az munkája az, hogy mindenre odafigyeljen, az első sértülttől/betegtől az utolsóig, tehát ha nap mint nap ezt csinálja, akkor a vizsgán is ezt fogja csinálni, ami egyet jelent azzal, hogy akármikor mész be, ő figyelni fog. Neki csak jó pont, ha tudod az elsősegélyt, mert ha riasztás van akkor egy újraélesztéshez nem kell 5 perc alatt kiérni (ami szinte lehetetlen), hanem mondjuk a saját testi épségüket is figyelembe véve a sofőrnek 8 perc alatt ér ki. Gondolj bele, ha Te kerülnél olyan szituációba ahova egy értő elsősegélynyújtó kell, hogy fenntartsa az életműködésed a mentők kiérkezéséig, akkor Te is tanuld meg, hogy Te is tudj segíteni másokon. Ha megtanultad akkor nincs mitől félned. Ha szükséges, írj rám privátban, van pár szituációm, ami előfordulhat vizsgakérdésként, leírom, te megválaszolod én kiértékelem, majd elmondom a hibákat (ha van). Ebből rengeteget lehet tanulni és könnyebb is, mint ha a könyvet bújnád, hogy artériás vérzés, élénk színű, spriccel. Jön a szituáció, hogy élénk vörös színű vér folyik (nem spriccel) mi a teendő? Ugyanaz ,mint az artériás vérzésről le van írva (mivel ez artériás vérzés), csak egy csont mondjuk gátolja abba, hogy spricceljen ezért folyik. Ilyennel sokszor csőbe húzzák a vizsgázót. Ajánlatom áll még! Üdvözlettel!

2014. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!